Samochodem 30 godzin i jesteś w Grecji!

Według naszych wyliczeń najtańsza podróż samochodem do Grecji będzie kosztować 139,93€

Na połączenie promowe Cypr – Grecja czeka wiele osób. Po pierwszej informacji o wznowieniu tego połączenia w sieci zawrzało, my także otrzymaliśmy kilkadziesiąt zapytań na jego temat.

Pytanie tylko czy taka podróż się opłaca? Z całą pewnością czasowo nie. Jeżeli chodzi natomiast o koszty – w szczycie sezonu letniego, gdy ceny biletów lotniczych szybują w górę – z cała pewnością tak.


Opłata za przewóz samochodu osobowego w dwie strony to koszt 203€, motocykla 125€ a roweru niecałe 1€.


Policzmy więc ile zapłaci za wycieczkę do Grecji czteroosobowa rodzina jadąca samochodem.

Koszt przewozu w dwie strony samochodu to 203€. Biorąc pod uwagę, że rodzina składa się dwójki osób dorosłych (2×76,42€) i dwójki dzieci do 12. roku życia (2×56,12€) całkowity koszt podróży do Grecji wyniesie 468,08€.

Bilety lotnicze na tygodniowy pobyt (z bagażem podręcznym) dla tej samej rodziny w czerwcu to koszt około 550€. Do nich należy doliczyć transport na i z lotnisk i bagaże…

Okazuje się więc, że jeżeli ktoś planuje wycieczkę do Grecji samochodem z całą pewnością zaoszczędzi. Przy podróży promem do Grecji nie trzeba mieć żadnego dodatkowego ubezpieczenia – należy udać się jedynie do swojej firmy i poprosić o Zieloną Kartę – wtedy nasze OC z Cypru będzie obowiązywać w całej Europie.

Na promie znajdują się restauracje, kawiarnie, bary, place zabaw oraz… kasyno. Według prezesa Scandro Holding Ltd, Mariosa Michael, czyli firmy, która będzie obsługiwać trasę, koszt pełnego posiłku na promie nie przekroczy 12€ za osobę.

Kolejny plus jest taki, że jedynym ograniczeniem bagażu jest pojemność samochodu, którym będziemy jechać…

Musimy więc postawić sobie jasno pytanie: lecieć czy jechać…

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading