fbpx

Rosną wynagrodzenia na Cyprze

Według wstępnych danych opublikowanych w środę przez Urząd Statystyczny średnie miesięczne zarobki brutto pracowników wzrosły w drugim kwartale 2022 r. o około 100€- osiągnęły one 2081€ w porównaniu do 1982€ w drugim kwartale 2021 r.

Średnie miesięczne zarobki brutto mężczyzn w drugim kwartale 2022 r. wyliczono na 2248 euro, a kobiet na 1879 euro. W porównaniu do II kwartału 2021 r. średnie miesięczne zarobki kobiet i mężczyzn wzrosły odpowiednio o 4,8% i 5,3%.

Średnie zarobki brutto skorygowane sezonowo w drugim kwartale 2022 r. szacuje się na 2 163 euro, a w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 r. nastąpił wzrost o 0,6%.

Służba Statystyczna zwraca uwagę, że w I i II kwartale 2021 r. obowiązywały Specjalne Plany Ministerstwa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych na wypadek pandemii, w wyniku czego średnie miesięczne zarobki brutto ulegają zmniejszeniu, gdyż kwota pod uwagę brane są uposażenia, które zostały wypłacone przez pracodawcę i nie obejmują żadnych kwot wypłacanych jako świadczenie przez Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Nic, tylko się cieszyć…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!