Rośnie zatrudnienie na Cyprze

Jak wynika z danych Eurostatu w ostatnim kwartale minionego roku w Unii Europejskiej zatrudnienie miało prawie 233 mln osób – najwięcej w historii. To najlepszy wynik w historii. W strefie euro pracowało 153,9 mln osób, co jest najlepszym wynikiem od 2008 r.

Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, w czwartym kwartale ubiegłego roku najwyższy wzrost zatrudnienia zanotowano na Malcie, gdzie pracowało o 1,9 % osób więcej niż w poprzednim kwartale 2016 r. Kolejne były Luksemburg i Cypr z dużo niższym wzrostem zatrudnienia (po 0,9 %).

Także w ujęciu rocznym wzrost zatrudnienia na Malcie znacznie przewyższał wyniki w innych krajach. Porównując czwarty kwartał 2016 r. do kwartału sprzed roku, na Malcie zatrudnienie wzrosło o 5,1 %. Drugi w zestawieniu Luksemburg zatrudniał o 3,2 % więcej pracowników niż w czwartym kwartale 2015 r. Kolejne były: Cypr (wzrost o 3 %), Irlandia (2,8 %) i Słowacja (2,6 %).

Czyli nie jest tak źle jakby mogło się wydawać? Tylko żeby jeszcze zarobki szły w parze z zatrudnieniem.

Przypominamy wszystkim, że na naszej stronie www.cypr24.eu/praca dostępne są aktualne oferty pracy na Cyprze.Booking.com


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading