Rodzice trzymają się za portfele!

Przyszedł czas na zakup szkolnej wyprawki – różnice w cenach w różnych sklepach są olbrzymie…

Cypryjskie Stowarzyszenie Konsumentów ostrzega rodziców przed cenami artykułów szkolnych. Przeprowadzona ankieta wykazała, że ​​koszt tornistrów waha się od 5 do 340 euro, w zależności od rozmiaru i marki.

Koszt piórników wahał się od 1,50 euro do 45 euro, ołówki, długopisy i markery można kupić zarówno za 0,10 euro jak i po 10,80€.

Zwykłe, 50. kartkowe zeszyty kosztują 0,40€ ale są na rynku dostępne także po 12,63€ z metalowymi spiralami, a teczka na dokumenty może kosztować od 0,20 do 4 euro.

Jeśli chodzi o odzież szkolną, według badania ceny koszulek wahają się od 6 do 48 euro, spodni od 10 do 69 euro, a spódnic od 7 do 48 euro.

Ceny były badane zarówno online, jak i podczas fizycznych wizyt w sklepach – ceny oscylują wokół tego samego poziomu co w zeszłym roku.

Stowarzyszenie sugeruje, aby rodzice i dzieci najpierw sporządzili listę niezbędnych artykułów i przeprowadzili badania rynku w każdej kategorii produktów oraz porównali ceny, jednocześnie sprawdzając jakość artykułów, czy są one odpowiednie dla wieku dziecka pod względem zdrowia i bezpieczeństwa.

Wybierając np. tornister, należy wziąć pod uwagę wzrost i wagę dziecka.

Również w przypadku osobistego zakupu w sklepie rodzice powinni zapytać o zasady zwrotów.

W przypadku jakichkolwiek problemów konsumenci mogą kontaktować się z infolinią konsumencką pod numerem 1429 lub Stowarzyszeniem Konsumentów pod numerem 22516112.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading