Rodzice protestują – minister nieugięty!

Albo maseczki w szkołach albo szkoły będą zamknięte – powiedział minister zdrowia

Od piątku, we wszystkich cypryjskich miastach, protestują rodzice w sprawie wprowadzonego właśnie obowiązku noszenia maseczek przez dzieci w szkołach.

Dziś, około 8:00 rano, rodzice zebrali się przed biurami okręgowymi ministerstwa edukacji w Limassol co spowodowało utrudnienia w ruchu na ulicy Franklina Roosevelta. Protestujący zablokowali również wejście do DP World Limassol.


Już w piątek Minister Zdrowia Michalis Hadjipandelas powiedział podczas rozmowy z dziennikarzami, że „są dwie możliwości: albo zastosować maskę ochronną, która zdaniem ekspertów nie stwarza żadnego problemu, albo zamknąć szkoły”.


Rodzice wraz z dziećmi protestowali także przed ministerstwem edukacji w Nikozji i urzędami okręgowymi w Pafos. Zapowiedzieli protesty do skutku, do chwili unieważnienia decyzji ministerstwa.

Jednym z protestujących jest Eryk, który powiedział:

Jestem Ojcem i moim obowiązkiem jest aby moje dziecko było zdrowe i bezpieczne! Moje 6-letnie dziecko nie jest nikomu nic winne! Musi dorosnąć jako zdrowe, szczęśliwe dziecko!
Jeśli nie nosi maski na twarzy, czy to czyni go zabójcą dziadków? Pomyśl tylko o tych bzdurach, którymi orają mózgi naszym dzieciom!
Większość osób, które zostały zaszczepione, zrobiła to nie z powodów medycznych, ale aby się uwolnić. Ale wszyscy jesteśmy w pułapce!
Codziennie słyszę: jak możesz iść do restauracji, jak możesz podróżować, jak możesz pracować, czy twoja rodzina ma wystarczająco dużo pieniędzy na testy?
To są pytania zadawane ludziom, którzy otrzymują szczepionkę!
Nikt mnie nie zapytał, czy nie boisz się umrzeć z powodu niebezpiecznego wirusa? Wszyscy idziemy zgodnie z urojonym scenariuszem, a teraz naciskają nas, abyśmy zrezygnowali z naszych dzieci.
Spójrz, ile ludzi, dzieci umiera co roku z głodu i okropnych warunków na całym świecie, nikogo nie obchodzi ich śmierć? I nikt ich nie ratuje. Czemu? Obudź się, otwórz oczy!
Jesteśmy już w ogromnym bagnie, co dalej z naszymi dziećmi?
Mówię kategorycznie NIE dla noszenia masek przez 6. letnie dzieci w szkole!
Dzisiaj Maseczka, jutro szczepionka a potem chip?

Sekretarz generalny stowarzyszenia nauczycieli szkół podstawowych Poed Charis Charalambous powiedział, że pojawiły się skargi płynące z różnych szkołach. Jego zdaniem niektórzy rodzice są bardzo agresywni werbalnie w stosunku do nauczycieli.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Nowe obostrzenia na Cyprze >>>

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnymi przepisami, oprócz obowiązkowych maseczek dla osób powyżej 6. roku życia, dzieci muszą posiadać także SafePass czyli obowiązkowe co 7 dni testy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!