fbpx

Obostrzenia przedłużone do końca roku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister Zdrowia ogłosił decyzje rządu w sprawie nowych obostrzeń.

Na zakończonych kilkadziesiąt minut temu posiedzeniu rządu, postanowiono:

Od 29 listopada 2021 roku:

  • granica wieku używania masek została obniżona do 6 lat we wszystkich obszarach, w których wymagane jest noszenie maski ochronnej
  • wszystkie osoby w wieku od 6 do 11 lat muszą przedstawić Safe Pass, czyli: zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID z ostatnich sześciu (6) miesięcy lub zaświadczenie o negatywnym wyniku PCR lub szybkiego testu antygenowego ważne przez siedem (7) dni. (W formie drukowanej lub w wiadomości tekstowej)
  • wszyscy uczniowie szkół podstawowych będą poddawani cotygodniowemu szybkiemu testowi na wykrycie antygenu, za pośrednictwem mobilnych jednostek pobierania próbek Ministerstwa Zdrowia, aż do ferii świątecznych
  • wszystkie szkolne imprezy świąteczne zostają odwołane – na organizację innych imprez bożonarodzeniowych organizowanych przez różne inne organy należy uzyskać zezwolenie Ministerstwa Zdrowia. 
  • kontrola posiadania SafePass przy użyciu aplikacji CovScan będzie dotyczyć osób w wieku powyżej 14 lat
  • w obszarach wysokiego ryzyka transmisji wirusa, gdzie wykrywane będą łańcuchy zachorowań, za pośrednictwem jednostek mobilnych Ministerstwa Zdrowia wykonywane będą szybkie testy, niezależnie od wieku i historii szczepień.


Od 1 grudnia wszystkie osoby w wieku powyżej 18 lat, które nie ukończyły schematu szczepień, muszą przejść co 72. godziny test PCR lub co 48. godzin szybki test antygenowy w celu aktualizacji SafePass


Od 13. grudnia 2021 roku wszyscy obywatele będą mieli możliwość przeprowadzenia autotestu. Koszt dostarczenia autotestu w przypadku osób niezaszczepionych poniesie obywatel, natomiast w przypadku osób zaszczepionych będą one dotowane przez Ministerstwo Zdrowia i zostaną przepisane przez Lekarzy Personalnych. 
Autotesty nie zastępują testów Rapid lub PCR dla celów SafePass,
W przypadku pozytywnego wskazania wynik zostanie potwierdzony bezpłatnym testem PCR.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Zmiany w SafePass >>>

Od 18 grudnia 2021 roku SafePass jest zniesiony dla tych osób, które nie otrzymały dawki przypominającej szczepionki po siedmiu (7) miesiącach od zakończenia pierwszego szczepienia. 

Od 15 grudnia 2021 roku jedynie osoby w wieku powyżej 12. roku życia, które otrzymały przynajmniej jedną dawkę szczepionki, będą mogły wejść na stadiony i hale sportowe, do teatrów, amfiteatrów, kin i audytoriów. Od 15 grudnia także jedynie osoby zaszczepione przynajmniej jedną dawką będą mogły wejść do klubów, dyskotek, klubów muzycznych i tanecznych oraz restauracji.

Rząd zdecydował także o przedłużeniu wszystkich aktualnie obowiązujących środków do końca roku.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!