Przed nami długi weekend

Wiele osób wróci do pracy dopiero we wtorek

Dla wielu osób, dzisiejszy dzień, jest ostatnim w pracy przed długim weekendem. Dla równie wielu będzie to jeden z pracowitszych weekendów w roku.

Pracownicy biur już zapewne spakowali się i są w drodze do wynajętych miejsc noclegowych aby spędzić z rodzinami i znajomymi najbliższe trzy dni, z kolei pracownicy branży turystycznej i rozrywkowej przygotowują się na naprawdę gorący okres.

W końcu jednym z najtrudniejszych klientów są właśnie Cypryjczycy.

Do weekendu szykuje się także policja – szef policji wystosował nawet specjalny, ostrzegawczy komunikat.

Policjanci będą znajdować się w kluczowych punktach sieci drogowej, zapewniając w razie potrzeby ułatwienia w ruchu, ale także przeprowadzając częste kontrole, aby zapobiegać wykroczeniom drogowym. Szczególny nacisk zostanie położony na wykroczenia związane z jazdą pod wpływem alkoholu, przekraczanie prędkości i niebezpieczne wyprzedzanie, niezapinanie pasów bezpieczeństwa i kasku ochronnego, korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy oraz niebezpieczną i nieostrożną jazdę.

Należy także przypomnieć, że w poniedziałek większość sklepów powinna pozostać w poniedziałek 15 sierpnia zamknięta – tak mówi prawo.

Są jednak sklepy, punkty sprzedaży oraz (oczywiście) hotele i punkty gastronomiczne, które nie mogą zostać zamknięte – osoby pracujące w ten dzień powinny dostać dwukrotnie wyższe wynagrodzenie lub dodatkowy, wolny dzień pracy.

Uważajcie na siebie i swoich bliskich.

Zróbcie wszystko aby Wasz długi weekend nie skończył się tragicznie.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading