fbpx

Hotele prawie pełne, ale tylko w weekendy

Prezes Stowarzyszenia Hotelarzy na Cyprze (Pasyxe), pan Takkas, zauważył, że większość hoteli w nadmorskich miejscowościach Republiki zostało zapełnionych podczas minionego długiego weekendu 15 sierpnia. Sierpień to sezon urlopowy dla Cypryjczyków, którzy w tym roku w większości zdecydowali się na wypoczynek na Cyprze. Ceny dla rezydentów są zdecydowanie niższe niż dla przyjezdnych jeśli chodzi o hotele.

Sierpień to najcieplejszy miesiąc na wyspie a ochłody, jeśli nie nad morzem, szukamy w górach. Ceny apartamentów i domków w górach są średnio od 150-200% wyższe niż w roku 2019. Pomimo tego wolnych miejsc jest bardzo mało.  To chyba znak że pandemia nie ma tak dużego wpływu na kieszenie Cypryjczyków. 

Według Pasyxe ogólne obłożenie hoteli w sierpniu tego roku wyniesie ponad 70%. Ale czy jest to powód do radości? To wcale nie tak dużo ponieważ tylko 30% hoteli została w tym roku otwarta.

Niewielki wzrost sierpniowy w żadnym wypadku nie zrekompensuje wszystkiego, co zostało utracone, a wielu hotelarzy jest coraz bardziej zaniepokojona tym, jak będą w stanie utrzymać otwarte hotele we wrześniu i październiku – powiedział Takkas. 
Obecnie naszym głównym rynkiem jest Cypr, a następnie kraje kategorii A, takie jak Niemcy, Austria, Szwajcaria i kilka innych małych rynków…Do niedawna mieliśmy Polskę, ale niestety została ona zdegradowana do kategorii B…Norwegia i Czechy to inne rynki, będące  źródłem przychodów

Prezes Pasyxe, zapytany jak optymistyczni hotelarze mogą być w stosunku do brytyjskich gości, którzy tradycyjnie są ogromnym rynkiem, wyjaśnił, że fakt, że muszą przeprowadzić test na koronawirusa, zniechęca ich, więc nie ma wielkich nadziei.

Pojawiły się ostatnio rezerwacje od Brytyjczyków, ale w bardzo małych ilościach

Komentując ceny w hotelach, Takkas powiedział, że dla rezydentów pojawiły się bardzo atrakcyjne pakiety, o czym świadczy ogromna liczba Cypryjczyków decydujących się na hotele, głównie w obrębie Famagusty(Agia Napa, Protaras).

Większość odwiedzających pochodzi z Nikozji, Kokkinohorii, Limassol i Pafos, przy czym większość stanowiły rodziny, ale także młodzi ludzie.

A jak wy spędzacie urlop w tym roku? Czy zostajecie w domu, czy organizujecie jednodniowe wypady za miasto, organizujecie kilkudniowy wypad w jednym z lokalnych kurortów, podróżujecie do Polski by odwiedzić bliskich czy może wybieracie się w egzotyczne podróże?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!