fbpx

Prom do poprawki

Niektóre rozwiązania związane z połączeniem promowym Cypr – Grecja mają zostać poprawione od nowego sezonu

Wraz z zakończeniem tegorocznego ostatniego rejsu cypryjsko-greckiego promu pasażerskiego M/V Daleela, w dniu 16 września, wszystkie problemy, które zostały odnotowane w czasie kursowania promu zostaną przeanalizowane.

Wiceminister żeglugi, Vassilis Demetriades, został poproszony przez CNA o skomentowanie obaw wyrażonych wcześniej przez dyrektora generalnego Scandro Holding Ltd, Mariosa Michaela, dotyczących przyszłości projektu.

Michael powiedział, że firma ponosi koszty, które nie były uwzględnione w jej zobowiązaniach, takie jak korzystanie z autobusów do transportu pasażerów z terminalu DP World na statek, „ponieważ nie mogliśmy zostawić osób starszych lub osób z problemami z poruszaniem się, aby mogli chodzić pieszo aby dostać się na statek”.

Płacimy wszystkie nasze zobowiązania, ale nie możemy spłacać rzeczy, które nie należą do naszych zobowiązań, a niektórzy ludzie muszą wziąć na siebie odpowiedzialność, aby linia była zrównoważona – powiedział.

Dodał, że problemy zidentyfikowane na terminalu są związane z umową między państwem a zarządcą portu i powinny zostać rozwiązane, aby realnie wspierać pasażerskie połączenie morskie Cypr-Grecja,. Nie wykluczył, że w przyszłym roku prom będzie pływał do Pireusu z Larnaki.

Demetriades powiedział, że ministerstwo było świadome problemów zgłaszanych przez firmę oraz przez pasażerów, zarówno w terminalu, jak i na pokładzie. Zapewnił, że we współpracy z ministerstwem transportu odpowiedzialnym za sprawy portowe „będziemy oceniać problemy i pośredniczyć w ich rozwiązaniu”.

Dodał, że we wrześniu, wraz z zakończeniem tegorocznej trasy, zostanie zwołane spotkanie z firmą wykonawczą, urzędem celnym, policją, władzami portowymi i DP World Limassol, „aby zobaczyć zarejestrowane problemy i znaleźć sposób na ich rozwiązanie”.

Celem jest zorganizowanie w październiku konferencji prasowej w ramach relacji z tego pierwszego roku – powiedział wiceminister.

Minister zapowiedział, że być może linia zostanie wydłużona do Izraela – być może połączenie okaże się bardziej rentowne.

Jesteśmy gotowi, na wypadek, gdyby firma zamierzała poszerzyć trasę, aby zobaczyć instytucjonalnie, jako państwo, jak możemy pomóc.

Ministerstwo transportu we współpracy z wiceministrem turystyki bada w jaki sposób usługa promowa mogłaby ułatwić podróż na Cypr zorganizowanym grupom turystów (motocykliści i nurkowie).

Szkoda, że zrezygnowano z połączenia zimowego i prom będzie pływał jedynie latem.

Naszym zdaniem 19 września to stanowczo za wcześnie aby kończyć to połączenie.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!