Powstaną nowe ścieżki rowerowe

Na Cyprze ma powstać dodatkowych 55 km ścieżek rowerowych, aby promować jazdę na rowerze jako środek transportu.

Ścieżki rowerowe na Cyprze mają długość 186 km, w tym około 11,5 km w Larnace, 54,5 km w Famaguście, 22,5 km w dzielnicy Limassol, 61 km w Nikozji i 36 km w Pafos. W najbliższym czasie ich długość zostanie wydłużona odpowiednio o 19 km w Famaguście, 16 km w Nikozji, 8 km w Limassol i 6 km w Pafos i Larnace.


Wiele ścieżek rowerowych znajduje się na chodnikach – nie jest to idealne rozwiązanie nie tylko dla rowerzystów ale także pieszych.


Według Ministerstwa Transportu ścieżki rowerowe w Larnace i Limassol będą dalej rozbudowywane w ramach Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej, z dodatkowymi 18-kilometrowymi ścieżkami rowerowymi w Limassol i 23 w Larnace. Prace będą finansowane z funduszu naprawy i spójności Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Tak wyglądała ścieżka w Limassol >>>

Resort będzie również promował połączenia wszystkich niepołączonych ścieżek rowerowych oraz połączenia tras rowerowych z placówkami edukacyjnymi, sportowymi, administracyjnymi i handlowymi.

Mamy nadzieję, że „budowa” nowych ścieżek nie będzie polegała jedynie na wymalowaniu linii na istniejących już chodnikach.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading