fbpx

Gmina w końcu reaguje na “ścieżkę rowerową”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Częściowo za tą “nowoczesną” ścieżkę miała zapłacić Unia Europejska – plany wyglądały jednak inaczej. Ścieżka jest sławna – wspomniano o niej nawet w polskim Teleexpressie

Cypryjskie media musiały okrzyknąć nowo powstałą ścieżkę rowerową “ścieżką wstydu” aby zauważyli ją urzędnicy magistratu z Limassol.

Zobacz ścieżkę tutaj >>>

Harris Evripidou, przewodniczący Komisji do Spraw Unii Europejskiej w radzie gminy, powiedział w Radio ACTIVE, że Limassol ma duże doświadczenie w obsłudze milionów funduszy unijnych, dzięki czemu odnowiono centrum miasta. Dodał jednak, że nowa ścieżka rowerowa jest dla miasta wstydem. Jego zdaniem plany konstrukcyjne wyglądały zupełnie inaczej a wykonawca został wybrany w przetargu.

Ścieżka w Limassol stała się już sławna – materiał o niej wyemitowany został nawet dzisiaj w Teleexpressie:

Burmistrz Nicos Nicolaides jest „wściekły” i zlecił przeprowadzenie dochodzenia w sprawie projektu. W pisemnym oświadczeniu stwierdził, że zauważył „poważne błędy w budowie ścieżek rowerowych w dzielnicy na południe od alei Franklin Roosevelt”

Gmina Limassol podejmie niezbędne działania, aby poprawić błędy konstrukcyjne przed oddaniem linii rowerowej do użytkowania, a jednocześnie bada warunki, w jakich zostały wykonane.
Trwają prace naprawcze – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

napisał burmistrz

W założeniu nowa ścieżka rowerowa w rejonie ulicy Omonia ma łączyć przystań Limassol z zachodnimi dzielnicami miasta i prowadzić do nowego portu. W tej chwili namalowane pasy w żaden sposób nie przypominają ścieżki rowerowej.

[bar group=”901″]


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!