fbpx

Gmina w końcu reaguje na “ścieżkę rowerową”

Częściowo za tą “nowoczesną” ścieżkę miała zapłacić Unia Europejska – plany wyglądały jednak inaczej. Ścieżka jest sławna – wspomniano o niej nawet w polskim Teleexpressie

Cypryjskie media musiały okrzyknąć nowo powstałą ścieżkę rowerową “ścieżką wstydu” aby zauważyli ją urzędnicy magistratu z Limassol.

Zobacz ścieżkę tutaj >>>

Harris Evripidou, przewodniczący Komisji do Spraw Unii Europejskiej w radzie gminy, powiedział w Radio ACTIVE, że Limassol ma duże doświadczenie w obsłudze milionów funduszy unijnych, dzięki czemu odnowiono centrum miasta. Dodał jednak, że nowa ścieżka rowerowa jest dla miasta wstydem. Jego zdaniem plany konstrukcyjne wyglądały zupełnie inaczej a wykonawca został wybrany w przetargu.

Ścieżka w Limassol stała się już sławna – materiał o niej wyemitowany został nawet dzisiaj w Teleexpressie:

Burmistrz Nicos Nicolaides jest „wściekły” i zlecił przeprowadzenie dochodzenia w sprawie projektu. W pisemnym oświadczeniu stwierdził, że zauważył „poważne błędy w budowie ścieżek rowerowych w dzielnicy na południe od alei Franklin Roosevelt”

Gmina Limassol podejmie niezbędne działania, aby poprawić błędy konstrukcyjne przed oddaniem linii rowerowej do użytkowania, a jednocześnie bada warunki, w jakich zostały wykonane.
Trwają prace naprawcze – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

napisał burmistrz

W założeniu nowa ścieżka rowerowa w rejonie ulicy Omonia ma łączyć przystań Limassol z zachodnimi dzielnicami miasta i prowadzić do nowego portu. W tej chwili namalowane pasy w żaden sposób nie przypominają ścieżki rowerowej.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!