Polski team będzie trenował Pafos FC

Z nimi Legia Warszawa zdobyła tytuł Mistrza Polski. Teraz wracają na Cypr, do Pafos.

Trenerski team: Henning Berg i Kazimierz Sokołowski jest już znany na Cyprze – wspólnie trenowali Omonię Nikozja. To właśnie z drużyna ze stolicy kraju, w sezonie 2020/21 zdobyła mistrzostwo kraju oraz Superpuchar Cypru.

Jak poinformował Pafos FC na swojej stronie internetowej, teraz Berg będzie głównym trenerem a asystował mu będzie właśnie Sokołowski.

Henning Berg został pierwszym graczem, który zdobył tytuł Premier League z dwoma różnymi drużynami, Blackburn Rovers i Manchester United. Był kluczową postacią i kapitanem męskiej reprezentacji Norwegii w ponad 100 meczach rywalizujących na Mistrzostwach Świata w 1994 i 1998 roku, a także na Euro 2000.

Karierę trenerską rozpoczął jako główny trener w norweskim FK Lyn, a następnie w Lillestrøm SK, w którym grał w młodszym wieku. Był pierwszym zagranicznym trenerem w historii Blackburn Rovers, a później przejął Legię Warszawa, zdobywając mistrzostwo w pierwszym roku i Puchar w drugim. Kolejnymi zespołami w jego karierze trenerskiej były węgierski MOL Fehérvár FC (Videoton FC) i Stabæk Fotball Norway.

Henning Berg ma ogromne doświadczenie w lidze cypryjskiej – przez prawie 3 kolejne sezony był głównym trenerem Omonia Nicosia, zajmując pierwsze miejsce w sezonie 2019/20 i wygrywając mistrzostwo Cypru w następnym sezonie. Wygrał także Superpuchar Cypru, prowadząc drużynę Nikozji do fazy grupowej Ligi Europy i Ligi Konferencyjnej po raz pierwszy w ich historii.

Kazimierz Sokołowski to weteran Reprezentacji Polski i jeden z kapitanów tej drużyny. Jako piłkarz grał między innymi w Pogoni Szczecin.

Karierę trenerską rozpoczął jako asystent trenera w Sandefjord Norwegia, gdzie pełnił również funkcję trenera technicznego. Był także asystentem trenera w Vålerenga Fotball, SK Brann, Legii Warszawa, Videoton FC, Kongsvinger IL.

Witamy kolejnego Polaka na Cyprze!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading