fbpx

Polacy będą mieli trudniej zdobyć prawo jazdy na Cyprze

Cudzoziemcom na Cyprze jest coraz trudniej uzyskać prawo jazdy, teraz, gdy Ministerstwo Transportu wydało nowe, bardziej rygorystyczne przepisy, poinformował w czwartek Philenews.


Od poniedziałku obywatele UE i krajów trzecich będą musieli stawić się osobiście w Departamencie Transportu Drogowego w celu złożenia odpowiedniego wniosku i opłacenia go.

Zablokowaliśmy liczne sztuczki i metody obcokrajowcom, którzy przebywają na Cyprze chwilowo lub bez dokumentów prawnych i z pomocą innych osób znajdują sposoby, aby uzyskać prawo jazdy – powiedział informator.

Wszystkie niezbędne dokumenty wymagane w ramach nowych procedur powinny być oryginałami, a nie kopiami. Bardzo ważne zezwolenie na pobyt wydane przez Departament Ludności i Imigracji.

Jeśli chodzi o składanie dokumentów przez osoby trzecie lub przedstawicieli szkół jazdy, praktyka ta nie jest już akceptowana.

Do tej pory zdobycie prawa jazdy na Cyprze było bajecznie proste, a liczne firmy i osoby prywatne “pomagały przerobić” krótkotrwały pobyt w stałe zamieszkanie przygotowując odpowiednie dokumenty pobytowe, a raczej ich kopie…


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!