fbpx

Pocięli drut na granicy z północą

Grupa aktywistów Ως Δαμέ walczących o zjednoczenie wyspy pocięła umieszczony na granicy drut kolczasty i umieściła go przed siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych

Jak już pisaliśmy wcześniej (tutaj), rząd Republiki Cypryjskiej umieścił na granicy z obszarami okupowanymi, na odcinku 11 km drut kolczasty, który w założeniu ma zabezpieczać Cypr przed nielegalnymi imigrantami oraz przemytem.

W sobotę, grupa aktywistów Ως Δαμέ wycięła jego fragmenty i umieściła go przed siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Nikozji. Zobaczcie fragment opublikowanego na Facebooku filmu:


Policjanci, którzy udali się na miejsce, rozpoczęli śledztwo celem ustalenia odpowiedzialności konkretnych osób za zniszczenia mienia publicznego.


Cały film można zobaczyć na stronie: https://www.facebook.com/ws.dame.1302/


Użytkownicy strony Ως Δαμέ od dawna krytykują działalność cypryjskiego rządu. Na 27 marca zapowiadają demonstracje – ich żądania to:

  1. Inwestycje w zdrowie publiczne i edukację, a nie w sprzęt policyjny i wojskowy
  2. Natychmiastowe i pomocne środki wsparcia pracowników i bezrobotnych, mieszkańców, migrantów i osób ubiegających się o azyl dotkniętych pandemią
  3. Koniec represyjnego zarządzania pandemią. Koniec z godziną policyjną, systemem wiadomości tekstowych do poruszania się, natychmiastowym cofnięciem publicznego zgromadzenia i zakazem protestów.
  4. Usunięcie drutu kolczastego zielonej linii w Astromeritis i ponowne otwarcie wszystkich punktów kontrolnych (z protokołami zdrowotnymi).
  5. Nigdy więcej grabieży dziedzictwa naturalnego i kulturowego.
  6. Natychmiastowe usunięcie śmiercionośnej broni (armatki wodnej) zwanej „Aiantas” z naszych ulic.

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!