fbpx

Drut kolczasty na granicy z północą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Republiki Cypryjskiej zainstalowało ogrodzenie z drutu kolczastego, aby powstrzymać nielegalnych migrantów, którzy przybywają z obszarów okupowanych.

Ogrodzenie zaczyna się w Astromeritis i kończy w rejonie starego lotniska w Nikozji. Jak powiedział w publicznym radio minister spraw wewnętrznych Nikos Nouris, o sprawie została poinformowana Komisja Europejska oraz ONZ.


Jak twierdzą przedstawiciele MSW, w ostatnim okresie czasu zwiększa się ilość osób, które nielegalnie przekraczają granicę z obszarem okupowanym i zgłaszają wnioski o azyl na terenie Republiki Cypryjskiej.

Z przeprowadzonych przez policję cypryjską śledztw wynika, że migranci przylatują samolotami do Turcji, następnie docierają legalnie na tereny Cypru Północnego po czym w “niewyjaśnionych” okolicznościach tracą dokumenty i próbują przedostać się przez słabo strzeżone punkty na granicy na południe.


W chwili obecnej, zmontowane zostało około 11 km ogrodzenia.


Zdaniem cypryjskich władz, dzięki montażowi ogrodzenia, wysyłany jest jednoznaczny sygnał do nielegalnych imigrantów oraz przeprawiającym ich przez granice przemytników, że z dnia na dzień dostanie się na terytorium Unii Europejskiej będzie coraz trudniejsze.

Z montażem ogrodzenia nie zgadzają się okoliczni mieszkańcy oraz partie opozycyjne.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!