Pobicie kobiety w Larnace – śledztwo trwa

Jak już pisaliśmy wcześniej, 43. letni Cypryjczyk trafił do aresztu

Atak miał miejsce w środę w pobliżu portu w Larnace i został zarejestrowany przez naocznego świadka. Film został zamieszczony w mediach społecznościowych około 1 w nocy, wywołując powszechne potępienie ze strony internautów, urzędników i partii politycznych.

29. letnia kobieta, kupiła w zeszłym tygodniu samochód od sprawcy, poprosiła o zwrot 920€ po tym gdy okazało się że ​​samochód ma problemy mechaniczne. Kobieta wraz z 11. miesięcznym dzieckiem oraz bratem przyszła do mieszkania sprzedającego.

Film pokazujący całe zdarzenie znajdziecie tutaj >>>

W złożonych wyjaśnieniach świadkowie zeznają, że mężczyzna zaczął używać rasistowskiego języka, mówiąc „to jest mój kraj i robię, co chcę”, a potem zaczął bić i kopać kobietę, która leżała na ziemi, trzymając syna w ramionach. Podejrzany zaatakował także jej brata.

Zdaniem świadków zatrzymany mówił po angielsku, że zabije kobietę i jej niemowlę, jeśli nie opuści jego terenu. Gdy 43. latek zdał sobie sprawę, że naoczny świadek nagrywa napaść, złapał żelazny łom i groził, że zabije także nagrywającą kobietę.

Kobieta jest obywatelką Konga i aktualnie ubiega się o azyl. Po ataku udała się do szpitala na badania. Lekarze stwierdzili siniaki i zadrapania na różnych częściach ciała.

Zdaniem funkcjonariuszy policji, w sprawie przesłuchanych zostanie minimum 12. naocznych świadków, zabezpieczony został także materiał z kamer znajdujących się w pobliżu zdarzenia.

Wstępnie postawiono mu zarzut rasistowskich i brutalnych zachowań. Badany jest także wątek napaści i spowodowania obrażeń ciała.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading