Pierwsze wyniki śledztwa w sprawie utonięcia 3. latki

Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci dziecka było utonięcie

Według śledztwa mała Christina była z rodzicami na basenie w jednym z hoteli w Pafos w niedzielę około godziny 17:00. Jak informują media, rodzina przyjechała na świąteczny weekend z Nikozni.

W pewnym momencie dziewczynka powiedziała rodzicom, że idzie na basen dla małych dzieci (znajduje się on obok zwykłego). Fakt obecności rodziców na miejscu, a także obecność ratowników w jednostce hotelowej uspokoił rodziców, którzy zezwolili córce na zabawę w dziecięcym basenie.

W okolicznościach, które wciąż są badane, po pewnym czasie dziecko znaleziono nieprzytomne w dużym basenie. Ratownicy natychmiast udzielili dziewczynce pierwszej pomocy, czekając na karetkę, która została już wezwana na miejsce zdarzenia. 

Christina nie odzyskała przytomności, a w szpitalu w Pafos, do którego została przewieziona, stwierdzono zgon.

Przeprowadzona sekcja zwłok dziecka wykazała, że przyczyną śmierci dziecka było utonięcie.

Policja i Departament Inspekcji Pracy prowadzą śledztwo w sprawie tragicznego zdarzenia, mające na celu wyjaśnienie, czy warunki funkcjonowania basenu były zgodne z obecnymi przepisami i jak doszło do tragedii w obecności tak wielu osób na miejscu zdarzenia.

Pogrzeb Christiny odbędzie się dziś o 17:30 w kościele Agios Filippou w Latsia. Rodzina zaprasza wszystkich, którzy uhonorują jej pamięć, do wzięcia udziału w pogrzebie – kondolencje nie będą przyjmowane.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading