fbpx

Pierwszy na Cyprze seryjny morderca!

Na ten temat mówią wszystkie cypryjskie media, wzmianki o tym fakcie pojawiły się także w polskich telewizjach i polskiej prasie. My długo na ten temat nie pisaliśmy – co chwilę pojawiały się nowe informacje często przeczące wcześniejszym ustaleniom – nie chcieliśmy wprowadzać Was w błąd.

Wiadomo, że cypryjska policja zatrzymała 35. letniego mężczyznę oskarżonego o zamordowanie minimum trzech osób – poznawał je poprzez popularny na Cyprze portal randkowy. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Co ciekawe, mężczyzna ten jest oficerem Gwardii Narodowej, został w przeszłości uhonorowany także nagrodą za wzorową współpracę z obywatelami państw trzecich.

Pierwsze zwłoki znalazł przez przypadek Niemiecki turysta. Podczas wycieczki do kopalni Mitsero wypłynęły one z jednej z jaskiń.

Okazało się, że są to zwłoki zaginionej Filipinki. 38. latka zaginęła rok temu wraz z 6. letnią córką. Policja rozpoczęła poszukiwania – użyto najnowocześniejszego sprzętu, próbowano nawet wypompowywać wodę. W wyniku poszukiwań znaleziono kolejne zwłoki także obywatelki Filipin. Jak ustalili śledczy druga ofiara została zamordowana 40. dni później. Zwłok dziewczynki jeszcze nie znaleziono.

Mężczyzna przyznał się do zabójstwa dwóch kobiet – zaprzecza jednak, że zamordował dziecko. Z jego zeznań wynika, że dziecko zakrztusiło się podczas gdy on uprawiał stosunek z matką. Kobieta zaczęła wtedy na niego krzyczeć a on aby ją uciszyć zaczął ją dusić. Potem pozbył się ciał matki i dziecka.

Na prośbę cypryjskiej policji do śledztwa dołączyli oficerowie brytyjscy, którzy specjalizują się w trudnych sprawach kryminalnych.

Policjanci, strażacy oraz wojsko przeszukują teren kopalni. Płetwonurkowie przeszukują wszystkie jaskinie i zakamarki zalanej kopalni – jednak do tej pory nic nie znaleziono.

Śledczy postanowili przeszukać także zbiornik Xyliatos. Jak twierdzą śledczy aresztowany mężczyzna miał stwierdzić w pewnym momencie przesłuchania, że właśnie tam pozbył się ciała dziecka. Do akcji wkroczył już specjalistyczny sprzęt, jednak ze względu na bardzo ograniczoną widoczność zdecydowano się na poszukiwania z użyciem nurków. Nurkowie mają rozpocząć swoją pracę jutro.

Jak informują cypryjskie media jest to pierwszy przypadek w historii Cypru seryjnego mordercy. Nie wiadomo ile kobiet zostało zamordowanych. Mężczyzna przyznał podczas śledztwa, że ma słabość do Filipinek, nie chcę jednak zdradzić z iloma się spotykał. Na liście zaginionych kobiet znajduje się kilkadziesiąt nazwisk.

[bar group=”813″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!