fbpx

Pierwsze radary już w radiowozach

Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni używania nowych radarów zatrzymano ponad stu kierowców łamiących przepisy

W miniony weekend po raz pierwszy na cypryjskie drogi wyjechały oznakowane i nieoznakowane radiowozy z zainstalowanymi radarami na pokładzie. System kontroli prędkości działa zarówno podczas ruchu pojazdu policyjnego, jak i podczas postoju. Posiada możliwość rejestrowania prędkości pojazdów znajdujących się przed lub za pojazdem policyjnym, a także pojazdów poruszających się w przeciwnym kierunku.

W pierwszy weekend funkcjonowania systemu, za pomocą OBR (On Board Radar), wystawiono ponad 100 mandatów dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości.

W sumie od piątku do niedzieli wystawiono prawie tysiąc mandatów. Za brak ograniczenia prędkości ukarano 568 kierowców, za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej ukarano 84 kierowców.

Kolejnych 27 mandatów nałożono na nieużywanie pasów bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów pojazdów, 19 za rozmowę przez telefon podczas jazdy, a 33 za wykroczenia związane z nielegalnym parkowaniem pojazdów.

17 kierowców nie miało ważnego ubezpieczenia, 18 nie miało ważnego MOT, a 112 prowadziło pojazd bez prawa jazdy.

Od poniedziałku cypryjska policja ogłosiła ogólnokrajową kampanię kontrolną dotyczącą używania pasów bezpieczeństwa i fotelików dziecięcych.


Dane i zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony cypryjskiej policji.

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!