Nowe kamery – radary

Cypryjska policja na serio wzięła się do walki z piratami drogowymi. W październiku odbędzie się procedura przetargowa na wprowadzenie i obsługę systemu radarów na wyspie.

Zgodnie z założeniami ministerstwa sprawiedliwości, system ma zostać zaprojektowany i obsługiwany przez zewnętrzną firmę. Informacje o przekroczeniach prędkości, przejeżdżaniu na czerwonym świetle czy o innym łamaniu przepisów będą przekazywane do operatorów, którzy będą wystawiać mandaty. Część z wpływów z grzywien będzie zasilała budżet Cypru a pozostała część będzie wynagrodzeniem dla firmy obsługującej system. Jak poinformował Ionas Nicolaou po całkowitym wdrożeniu systemu i spłaceniu przez Cypr kosztów jego montażu przejdzie on na własność rządu.

Planowany jest montaż 115 kamer – 90 z nich stanie w obszarze zabudowanym, a pozostałe będą ustawione na autostradach. Wszystkie kamery będą przenośne i co kilka dni mają zmieniać miejsce. Oczywiście zostaną zbudowane specjalne statywy na kamery – tylko kilka osób będzie jednak wiedziało w którym z nich jest radar z kamerą, a które są tylko atrapami.

To się będzie działo.


biurko Image Banner 750 x 300


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading