Panele na każdym dachu!

Rząd chce uruchomić program montażu paneli słonecznych na każdym domu – będzie go finansowało EAC

Rząd dąży do „fotowoltaiki na każdym dachu”, proponując bezpłatną instalację paneli słonecznych dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji w zamian za niewielką dwumiesięczną taryfę dla władz elektroenergetycznych -tak powiedział minister energii Giorgos Papanastasiou.

Urzędnicy pracują nad ustanowieniem procesu, w ramach którego osoby należące do grup szczególnie wrażliwych będą mogły zainstalować w swoich domach panele fotowoltaiczne, których koszt zostanie zwrócony wraz z niewielką opłatą w rachunkach za energię elektryczną.

Jako przykład podał, że w domu, w którym rachunek za prąd wynosi od 300 do 400 euro za dwa miesiące, koszt zostanie obniżony do 25 do 30 euro co dwa miesiące po zainstalowaniu fotowoltaiki. Tak niewielka kwota „nie jest trudna do udźwignięcia” – powiedział minister.

Staramy się promować ideę fotowoltaiki na każdym dachu – powiedział Papanastasiou.
Wkrótce będziemy mogli wkrótce ogłosić, że będą pakiety o mocy 4 kilowatów, 7 kilowatów, 10 kilowatów iw zależności od tego, co można umieścić w domu

W zeszłym miesiącu rząd zdecydował o rozszerzeniu dopłat do rachunków za prąd tylko dla grup szczególnie wrażliwych, co spotkało się z krytyką partii opozycyjnych i innych grup zorganizowanych.

Zamierzamy, jeśli wszystko pójdzie dobrze, w ciągu najbliższych dwóch lat mieć dobre magazynowanie energii elektrycznej w sieci – powiedział

Może w końcu rachunki spadną…

Wyobrażacie sobie rachunek za prąd w wysokości 20 – 30€ co dwa miesiące?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!