Rośliny na dachach w Agia Napa

Zbiorniki wodne na cypryjskich dachach nie wyglądają zachęcająco – wie o tym każdy kto choć raz je widział. Są one niestety stałym elementem cypryjskiego krajobrazu.

Burmistrz Agia Napa Yiannis Karousos postanowił to zmienić. Gmina wprowadza pilotażowy program „ukrycia” zbiorników za pomocą roślin i krzewów na dachach.

Zbadaliśmy kwestię zbiorników i widzimy tylko dwie możliwości – możemy je ukryć lub próbować namawiać właścicieli budynków do ich przeniesienia w inne miejsca. Zdecydowaliśmy się na pierwsze rozwiązanie.

Gmina poszukuje osób, które zdecydują się jako pierwsze „ukryć” zbiorniki za pomocą zieleni na dachu. Burmistrz zapewnia, że gmina pokryje koszty projektu i roślin – potrzebni są jednak chętni aby tego typu „instalację” umieścić na swoich dachach.

Jest to program pilotażowy dzięki któremu dowiemy się jakie będą jego koszty i poznamy ewentualne problemy z nasadzaniem i utrzymaniem roślin. Jeśli tylko przyniesie on zamierzone skutki władze gminy zdecydują o jego ewentualnym współfinansowaniu.

Do tej pory zgłosiło się siedmioro chętnych – miasto czeka na kolejnych.

[bar group=”814″]


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!