fbpx

Odkryto duże złoże gazu

Włoska międzynarodowa firma Eni poinformowała, że dokonała znaczącego odkrycia gazu w odwiercie Cronos-1, położonym około 160 kilometrów od wybrzeża Cypru w bloku 6

Wstępne szacunki wskazują na około 2,5 biliona stóp sześciennych (TCF) gazu na miejscu, ze znaczącym dodatkowym wzrostem, który zostanie zbadany przez kolejne odwierty poszukiwawcze na tym obszarze.

Odwiert Cronos-1 jest czwartym odwiertem poszukiwawczym wykonanym przez Eni Cyprus i drugim w Bloku 6, po odkryciu gazu Calypso-1 w 2018 roku.

Odkrycie Cronos-1 stwarza warunki do rozwoju dalszych potencjalnych wolumenów gazu w regionie i stanowi jedno z działań osiągniętych przez Eni w celu wsparcia dostaw dodatkowego gazu do Europy – napisano w oświadczeniu. .

Eni działa na Cyprze od 2013 roku. Spółka obsługuje bloki 2, 3, 6, 8 i 9 oraz posiada udziały w blokach 7 i 11 obsługiwanych przez TotalEnergies.

W osobnym oświadczeniu w poniedziałek TotalEnergies poinformował również, że planowane jest wykonanie kolejnego odwiertu poszukiwawczego na Bloku 6.

Podczas posiedzenia gabinetu, które odbyło się w poniedziałek w rezydencji prezydenckiej w Troodos, minister energetyki Natasa Pilides powiedziała, że ​​statek wiertniczy Tungsten Explorer w bloku 6 operował na głębokości 2287 metrów, ujawniając obecność 260. metrowej kolumny czystego gazu ziemnego. „o dobrych lub doskonałych cechach jakościowych”.

Ponadto w Bloku 6 wiercony jest nowy odwiert o nazwie Zeus-1, w którym można odkryć dodatkowe ilości gazu i dodać wartość temu odkryciu – powiedziała Pilides.

Dodała, że ​​dzięki operacjom wiertniczym powstają nowe warunki do eksploatacji gazu ziemnego w cypryjskiej WSE, a odkrycie nowych zasobów w bloku 6 pomoże w eksploatacji innych złóż gazu, takich jak złoże Afrodyty.

Miejmy nadzieję, że to wszystko się uda i w końcu Cypr będzie miał własny gaz.

Tylko co na to wszystko “władze” północy, albo bardziej Turcja…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!