Odkryto duże złoże gazu

Włoska międzynarodowa firma Eni poinformowała, że dokonała znaczącego odkrycia gazu w odwiercie Cronos-1, położonym około 160 kilometrów od wybrzeża Cypru w bloku 6

Wstępne szacunki wskazują na około 2,5 biliona stóp sześciennych (TCF) gazu na miejscu, ze znaczącym dodatkowym wzrostem, który zostanie zbadany przez kolejne odwierty poszukiwawcze na tym obszarze.

Odwiert Cronos-1 jest czwartym odwiertem poszukiwawczym wykonanym przez Eni Cyprus i drugim w Bloku 6, po odkryciu gazu Calypso-1 w 2018 roku.

Odkrycie Cronos-1 stwarza warunki do rozwoju dalszych potencjalnych wolumenów gazu w regionie i stanowi jedno z działań osiągniętych przez Eni w celu wsparcia dostaw dodatkowego gazu do Europy – napisano w oświadczeniu. .

Eni działa na Cyprze od 2013 roku. Spółka obsługuje bloki 2, 3, 6, 8 i 9 oraz posiada udziały w blokach 7 i 11 obsługiwanych przez TotalEnergies.

W osobnym oświadczeniu w poniedziałek TotalEnergies poinformował również, że planowane jest wykonanie kolejnego odwiertu poszukiwawczego na Bloku 6.

Podczas posiedzenia gabinetu, które odbyło się w poniedziałek w rezydencji prezydenckiej w Troodos, minister energetyki Natasa Pilides powiedziała, że ​​statek wiertniczy Tungsten Explorer w bloku 6 operował na głębokości 2287 metrów, ujawniając obecność 260. metrowej kolumny czystego gazu ziemnego. „o dobrych lub doskonałych cechach jakościowych”.

Ponadto w Bloku 6 wiercony jest nowy odwiert o nazwie Zeus-1, w którym można odkryć dodatkowe ilości gazu i dodać wartość temu odkryciu – powiedziała Pilides.

Dodała, że ​​dzięki operacjom wiertniczym powstają nowe warunki do eksploatacji gazu ziemnego w cypryjskiej WSE, a odkrycie nowych zasobów w bloku 6 pomoże w eksploatacji innych złóż gazu, takich jak złoże Afrodyty.

Miejmy nadzieję, że to wszystko się uda i w końcu Cypr będzie miał własny gaz.

Tylko co na to wszystko „władze” północy, albo bardziej Turcja…

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading