fbpx

Teraz tak Cypr będzie szukał wody!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Nowa platforma poszukująca wody, odkryła jej złoża podczas próbnych odwiertów w Stavrovouni

To właśnie między innymi w Stavrovouni prowadzono testowe odwierty nowej platformy wiertniczej Massenza M155, która została zakupiona przez ministerstwo rolnictwa – pod ziemią znaleziono znaczne pokłady wody. Dwie starsze platformy wiertnicze zostały już wycofane z użytku.

„Wiertnica została zakupiona w drodze otwartego i ma ogromny potencjał. Może osiągnąć głębokość 1400 metrów i jestem pewien, że znacznie usprawni działalność wydziału badań geologicznych” – powiedział minister rolnictwa Costas Kadis, odbierając sprzęt w leśniczówce Kornosa.

Minister powiedział, że dalsze wiercenia będą odbywać się w Nadleśnictwie Kornos, a woda będzie wykorzystywana do celów gaśniczych przez leśnictwo.

Zakupiony model jest drugim co do wielkości w ofercie marki Massenza – jest on zainstalowany na specjalnym pojeździe marki Astra z osiami 8X6 o mocy 414 kW. Wiertło współpracuje z silnikiem Caterpillar o mocy 563 kW.

Pojazd ma udźwig 55 ton i udźwig 30 ton, a ponadto ma trzy oddzielne dźwigi, wyjaśnił Zagoulos.


Zdjęcia pochodzą ze strony producenta: MASSENZA


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!