Od dziś prawie wszędzie z SafePass!

Od dziś do końca miesiąca, praktycznie każde wyjście do restauracji czy na imprezę wiązać się będzie z okazaniem SafePass

Przypomnijmy co to jest SafePass – jest to umowne określenie ograniczeń w przemieszczaniu. Aby SafePass był ważny należy albo się zaszczepić przynajmniej jedną dawką szczepionki (SafePass jest ważny wtedy po 3 tygodniach od zaszczepienia), albo wykonać szybki test antygenowy lub PCR (jest ważny 72 godziny od daty wykonania), albo posiadać zaświadczenie że chorowało się na koronawirusa (obowiązuje do 6. miesięcy od momentu wyzdrowienia).
W przypadku turystów przylatujących na Cypr rolę SafePass pełni CyprusFlightPass, który wykonali przed przylotem na wyspę – oni nie muszą robić testów co 72. godziny.

Poświadczeniem posiadania ważnego SafePass może być albo karta szczepień, albo zaświadczenie o chorobie, albo dokument lub sms z negatywnym wynikiem testu – może także być unijny certyfikat podróży (jak go zdobyć opisaliśmy na https://cypr24.eu/certfikat/). Dokumenty mogą być wydrukowane lub zapisane w smartfonie jako PDF i okazane na żądanie policji lub właścicieli (kierowników) miejsc w których mają być okazane. W przypadku turystów natomiast CyprusFligtPass musi być wydrukowany lub zapisany w telefonie.

Już wkrótce ma zostać uruchomiona specjalna aplikacja w której znajdą się wszystkie wymagane dokumenty.


Niestety, aplikacja SafePass nadal nie jest dostępna – ministerstwo zapowiedziało jej udostępnienie w ciągu najbliższych kilku dni.


Zgodnie z obowiązującymi od dzisiaj przepisami maksymalna dozwolona liczba osób w pomieszczeniach wynosi 250 po okazaniu przepustki SafePass lub 350, pod warunkiem, że wszystkie osoby otrzymały co najmniej jedno szczepienie trzy tygodnie temu lub zostały zarażone wirusem w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Jednocześnie maksymalna liczba osób dozwolonych w miejscach na świeżym powietrzu wyniesie 350 osób z SafePass lub 500 osób, które otrzymały co najmniej jedną dawkę szczepionki lub były chore na Covid w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Młodzież w wieku od 12 do 15 lat oraz osoby od 16. roku życia z poważnymi chorobami, które uniemożliwiają im podanie szczepionki, są zwolnieni i mogą wejść do takich miejsc po przedstawieniu negatywnego testu przeprowadzonego nie wcześniej niż 72 godziny wcześniej.

Przepisy obowiązują w restauracjach, halach widowiskowych, klubach nocnych, na salach koncertowych, w barach, kinach, teatrach, miejscach kultu oraz obiektach sportowych (poza stadionami piłkarskimi).

Odpowiedzialność za sprawdzenie dokumentów spoczywa na właścicielach lub kierownikach zakładów.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading