fbpx

Cypr wystawia GreenPass UE (krok po kroku)

Krok po kroku jak otrzymać Cyfrowy Certyfikat Unii Europejskiej

Europejski certyfikat cyfrowy (COVID) jest cyfrowym dowodem na to, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko COVID-19, uzyskała wynik negatywny lub wyzdrowiała z COVID-19.

Jego otrzymanie jest proste. Należy wejść na stronę: https://www.eudcc.gov.cy/ (tutaj)

i wybrać rodzaj certyfikatu:

Jak widzicie są do wyboru trzy możliwości – zaszczepiony, ozdrowieniec i test. Należy wybrać odpowiedni wariant i kliknąć przycisk “dalej”. My wybieramy “szczepienie”:

Z rozwijanego menu należy wybrać dokument tożsamości, ten sam który podawaliśmy przy rejestracji do szczepienia (znajduje się w systemie GESY) – w przypadku Polaków rezydentów Cypru będzie to numer ARC, wpisujemy numer dokumentu oraz datę urodzenia.

Po prawidłowym wpisaniu danych otrzymamy na podany w systemie numer telefonu jednorazowy kod sms. który należy wpisać w odpowiednie pole:

Może się zdarzyć, że w międzyczasie zmieniliście numer numer telefonu – w przypadku, gdy nie otrzymasz wiadomości OTP, możesz skontaktować się z Biurami Obsługi Obywateli lub Biurami Obywatelskimi pod numerem +357 24 815555, aby umówić się na spotkanie w celu wystawienia zaświadczenia. Podczas wizyty należy mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument tożsamości używany podczas szczepienia/śledzenia/badań laboratoryjnych. W przypadku, gdy zaświadczenie, które chcesz uzyskać, dotyczy innej osoby (np. krewnego), podczas wizyty będziesz musiał przedstawić stosowne upoważnienie.

Wygenerowany certyfikat można wydrukować lub zapisać w telefonie jako PDF.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!