Nie chcą stałych opłat za taksówki

Stowarzyszenia konsumentów protestują przeciwko ustaleniu stałych stawek za przewozy lotniskowe dla taksówek

Stowarzyszenia konsumentów zaapelowały do ministra transportu o zniesienie stałych opłat za połączenia taksówkami z cypryjskich lotnisk. Twierdzą wprost – zastosowanie tego typu praktyk powoduje praktyczny zanik konkurencyjności przewoźników.


Przypomnijmy, że na Cyprze obowiązują stałe, maksymalne opłaty za przewóz taksówkami na lotniska.


Ministerstwo transportu odrzuciło zarzuty, twierdząc, że ich intencją jest zwiększenie przejrzystości, zwłaszcza dla turystów przyjeżdżających z zagranicy.

Celem ustalania stałych opłat jest rozwiązanie długotrwałych problemów, z jakimi boryka się wielu zagranicznych gości na Cyprze, którzy często skarżą się na brak jasności co do ceny przejazdu taksówką na lotniska na wyspie.

Prawdopodobnie intencją ministerstwa jest określenie maksymalnych opłat za przewóz osób i bagażu a nie likwidacja wzajemnej konkurencji.

W dalszej części oświadczenia napisano:

(…) ministerstwo transportu jest otwarte na dalsze dyskusje z cypryjskim stowarzyszeniem konsumentów, aby znaleźć najlepsze możliwe rozwiązania dla wszystkich zaangażowanych stron

Po raz pierwszy, na własne oczy widzimy, kiedy to stowarzyszenie mające dbać o konsumentów dba o interesy firm taksówkarskich…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!