fbpx

Narodowy Dzień Niepodległości 2021 (relacja)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W tym roku, Narodowy Dzień Niepodległości obchodziliśmy na Cyprze w Pafos.

Narodowy Dzień Niepodległości obchodzony jest na Cyprze każdego roku. Ambasada RP na Cyprze zadbała, aby każdego roku uroczyste obchody odbywały się w różnych cypryjskich miastach. W tym roku świętowaliśmy w Pafos.

Uroczystość rozpoczęła się hymnami państwowymi Polski i Cypru, potem głos zabrali organizatorzy czy Ambasador RP na Cyprze Pani Irena Lichnerowicz Augustyn oraz Burmistrz Pafos Pan Phedon Phedonos.

Phedon Phedonos w uznaniu zasług w promowaniu Polski na Cyprze został odznaczony odznaką “Bene Merito” przyznaną przez Ministra Spraw Zagranicznych.

Po części oficjalnej, wystąpił zespół folklorystyczny “Ktima” z Pafos prezentując cypryjskie tańce ludowe w tym słynny na całym świecie taniec ze szklankami na głowie.

Zespół “Ktima” powstał w 2012 roku i od tego czasu promuje cypryjski folklor. Tańce cypryjskie są inspirowane codziennym życiem wiejskim i towarzyskim Cypryjczyków. Grupa składa się z 30. tancerzy i prezentuje bogaty tradycyjny program, który przedstawia kulturę, zwyczaje i tradycje Cypryjczyków. 

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Narodowe Święto Niepodległości w Limassol >>>

Po części oficjalnej nadszedł czas na rozmowy w mniejszym gronie podczas skromnego poczęstunku i lampki wina.

Ambasada RP zaprezentowała wystawę, na której wyjaśniono trudną polską historię i walkę o niepodległość po latach zaborów.

Kolejne polskie wydarzenie zostanie zorganizowane już wkrótce w Nikozji – będzie to tradycyjne spotkanie opłatkowe w Nikozji.

O dokładnym jego terminie poinformujemy już wkrótce.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!