fbpx

Wspólnie odśpiewaliśmy hymn

Po raz drugi Polacy wraz z zaproszonymi gośćmi wspólnie odśpiewali hymn Polski – uroczysta gala w Limassol została zorganizowana przez Ambasadę RP na Cyprze przy udziale Polsko – Cypryjskiej Izby Gospodarczej.

Wśród gości gali, oprócz licznie przybyłych Polaków z praktycznie każdego zakątka wyspy, na zaproszenie Pani Ambasador Ireny Lichnerowicz –Augustyn i prezesa Polsko – Cypryjskiej Izby Gospodarczej Przemysława Pokornego przybyli także między innymi Honorowy Konsul Generalny Leandros Papaphilippou, Burmistrz Limassol Nicos Nicolaides i wikariusz patriarchalny dla Cypru ojciec Jerzy Kraj.

Obchody uświetnił wspaniały występ akordeonisty Rafała Gontarskiego, który oprócz przygotowanego recitalu akompaniował do śpiewanych przez nas pieśni legionowych oraz pokaz artystyczny uczennicy z oddziału Polskiej Szkoły w Pafos. Goście gali mieli także okazję obejrzeć poruszającą animację przedstawiającą drogę naszej Ojczyzny do niepodległości oraz wystawę „Józef Piłsudski – mąż stanu Polski i Europy”.

Z tego co udało nam się podsłuchać przybyłych gości gala była udana – podobało się przybyłym Polakom, jedzenie także bardzo smakowało.

Pani Ambasador zapowiedziała, że w przyszłym roku podobna impreza zostanie zorganizowana w innym cypryjskim mieście – tak aby wszyscy Polacy mogli uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!