fbpx
  • Limassol 28'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 32'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 29'C ☼
  • Limassol 28'C 🌥
  • Nicosia 30'C 🌥
  • Larnaca 32'C 🌥
  • Ayia Napa 30'C ☼
  • Paphos 29'C ☼

Motocykle na badania

Wszystkie motocykle będą musiały przejść obowiązkowe badania MOT

Procesy dotyczące warsztatów, ich licencjonowania i techników, którzy przeprowadzą kontrole techniczne, są na zaawansowanym etapie i oczekuje się, że zmiany zostaną wprowadzone do listopada.

Decyzja o poddaniu dwukołowych pojazdów do przeglądu technicznego została podjęta po stwierdzeniu, że maszyny poddawane są przeróbkom, w wyniku których jeżdżą z zawrotną prędkością , a jednocześnie nie mają odpowiednich układów hamulcowych.

Na podstawie analiz ustalono również, że kierowcy motocykli i motorowerów należą do szczególnie wrażliwych grup użytkowników dróg , dlatego zdecydowano się podjąć działania mające na celu uniknięcie wypadków śmiertelnych na skutek złego stanu mechanicznego motocykla.

Podczas przeglądu w warsztacie, oprócz stanu mechanicznego motocykla, sprawdzane będą także układy hamulcowe, opony i inne części mające wpływ na bezpieczeństwo jego pasażerów.

Do Departamentu Transportu Drogowego (TOM) wpłynęło ponad 120 wniosków od mechaników motocyklowych i kolejnych 20 z ośrodków dozoru technicznego. Technicy, którzy zajmą się przeglądem mechanicznym jednośladów, przystąpili do egzaminów, a ci, którzy zdali egzamin, przejdą specjalne szkolenie dotyczące sposobu przeprowadzania przeglądu technicznego.  

Jeśli chodzi o Centra Kontroli Technicznej, eksperci TOM sprawdzą, czy spełniają one specyfikacje i czy posiadają niezbędną infrastrukturę dla motocykli. Jak wyjaśniono, stacja przeglądu technicznego pojazdów będzie mogła przeprowadzać przeglądy także motocykli.

Opłata, jaką właściciel motocykla zapłaci w celu uzyskania specjalnego certyfikatu MOT, nie została jeszcze ustalona, ​​ale szacuje się, że będzie mniejsza niż 35 euro, które obecnie płaci właściciel pojazdu. Podobnie jak w przypadku samochodów osobowych, ważność certyfikatu będzie wynosić dwa lata.

Wszystkie motocykle, które pomyślnie przejdą kontrolę, zostaną zarejestrowane w systemach TOM i policji drogowej, dzięki czemu będą mogły być automatycznie sprawdzane na drogach.


Zostaw swój komentarz:


Więcej w tym temacie:error: UWAGA: Zakaz kopiowania!

Pomyślnie zapisałeś się do newslettera

Wystąpił błąd podczas próby wysłania żądania. Proszę spróbuj ponownie.

Cypr24 wykorzysta informacje, które podasz w tym formularzu, aby być z Tobą w kontakcie i dostarczać najnowsze teksty