fbpx

Macie ważne MOT?

Dekoracje w centrach miast przypominają nam o nadchodzących świętach i zakupowym gwiazdkowym szaleństwie, a i tak wszystko zostawiamy na ostatnią chwilę tracąc czas w kolejkach i korkach.

Tymczasem Ministerstwo Transportu przypomina że tylko do końca grudnia aż 21139 pojazdów drogowych, jak wynika z danych ministerstwa, ma czas na  przedłużenie książeczek zdrowia przez swoich właścicieli, czyli tak zwanego MOT, obowiązkowego od roku 2007 przeglądu technicznego pojazdów.  Ministerstwo pragnie również zaznaczyć że drogówki nie będzie interesowało zapomniałem. W świetle prawa każdy kierowca musi znać datę kolejnego przeglądu swojego auta.

Dobrym lekiem dla zapominalskich jest wizyta w banku przy płaceniu podatku drogowego. Bez ważnego przeglądu technicznego road tax nie zapłacicie.

Ale są też i tacy którzy i o tym zapominają. A tych jest aż 60 000. Ale grzecznie przepisowo jeżdżą, a jak wiadomo na Cyprze rutynowych kontroli drogowych praktycznie nie ma, zatem jeżdżą jednookie pierdzące zasmradzające pokraki, a dług publiczny sobie pomalutku rośnie. A gdy się fujary obudzą, mechanicy zrobią sobie długą przerwę świąteczną, drogówka wyjdzie na ulicę i tak się wszystko szalenie zaszaleni.

No właśnie?

Do kiedy ważne jest wasze MOT?


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!