Milion euro na naprawę samolotu

Milion euro ma kosztować naprawa prezydenckiego samolotu podarowanego w ubiegłym roku przez Grecję

Embraer Legacy został podarowany Cyprowi przez greckie siły powietrzne w 2022 roku, po tym jak nie udało się go sprzedać. W ten sposób zwolnił Grecję z rocznych prac konserwacyjnych w wysokości 410 000 euro.

Prace te spadły teraz na budżet cypryjski.

Obecnie prezydencki samolot znajduje się w Portugalii w firmie lotniczej OGMA w celu wykonania standardowych prac serwisowych niezbędnych po ukończeniu 252 miesięcy eksploatacji.

Źródło z ministerstwa obrony poinformowało Cyprus Mail , że obecne wysiłki koncentrują się na zharmonizowaniu samolotu z wymogami UE dotyczącymi prowadzenia prac nad instrumentami nawigacyjnymi i systemem przylotu.

Według Politis , który jako pierwszy opublikował tę historię, rząd stara się zbadać możliwość wykorzystania samolotu do lotów transatlantyckich.

Ministerstwo Obrony potwierdziło to, ale zapowiedziało, że ta ocena nastąpi po zakończeniu bieżących prac serwisowych. Decyzja zostałaby podjęta przez rząd jako drugi krok.

Obecnie prezydent lata samolotami komercyjnymi lub prywatnymi odrzutowcami, powiedział dyrektor biura prasowego prezydenta Victoras Papadopoulos w rozmowie z Cyprus Mail.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading