fbpx

Lekarze zamiast leczyć robią za sekretarki pacjentów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Jak powiedział prezes stowarzyszenia lekarzy rodzinnych Andreas Polinikis, prywatni lekarze próbujący umawiać wizyty pacjentów zostali w środę zablokowani na portalu szczepień.

Portal został otwarty w środę rano dla grupy wiekowej 49-50, umówiono blisko 9000 terminów szczepień do godziny 9:00 rano.

Do tej pory osobistym lekarzom można było umawiać wizyty w imieniu swoich pacjentów za pośrednictwem portalu beneficjenta, powiedział Polinikis CyBc, „ale dzisiaj wielu nie miało do tego dostępu, co zmusiło ich do korzystania z portalu dla dostawców usług”.


Lekarze są zmuszani przez pacjentów, którzy proszą o rejestrację szczepień, stając się swego rodzaju „sekretarkami”, zaniedbując jednocześnie innych pacjentów.


Wiceminister ds. Badań, innowacji i polityki cyfrowej, Kyriakos Kokkinos, powiedział w zeszłym tygodniu, że myśli się o zezwalaniu tylko na jedno logowanie do rezerwacji spotkań, aby zapobiec awariom portalu. Okazuje się bowiem, że często kilka osób (łącznie z lekarzem prowadzącym) próbuje zarejestrować członka rodziny w tym samym czasie co powoduje zawieszenia portalu szczepień.

Przypominamy, że rejestracja na portalu szczepień jest bardzo prosta – szczegółowo, krok po kroku opisaliśmy ją w naszym tekście na https://cypr24.eu/rejestracja/


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!