fbpx

Lecicie WizzAir – uważajcie na bagaż!

Jak informuje portal Fly4Free Wizz Air wysłał do pracowników we wszystkich swoich bazach zalecenie, aby przed wejściem do samolotu mierzyć bagaże wszystkich pasażerów z wykupioną usługą priority boarding.

Jak twierdzi portal na za duże bagaży skarżył się personel pokładowy samolotów. Przypomnijmy, w każdym samolocie może znaleźć się maksymalnie 90 bagaży o wymiarach 55x40x23 cm i do tego typu bagaży dostosowane są półki w samolotach. Do tej pory obsługa przy wejściu do samolotów wyrywkowo sprawdzała wielkość bagaży i bardzo rzadko zdarzało się aby ktoś musiał dopłacać – pracownicy przymykali oko na zbyt duże torby i plecaki. Taki stan powodował problemy w samolocie – oprócz bagaży większość pasażerów próbowała włożyć do schowków swoje kurtki czy płaszcze. Niestety – nie mieściły się.

Pamiętajcie więc, że jeżeli Wasz bagaż przekroczy dozwolony wymiar będziecie musieli dopłacić 60€. Co ciekawe, dużo niższa dopłata jest pobierana jeśli Wasz “mały” bagaż (40x30x20 cm) przekroczy dopuszczalny wymiar – wynosi ona 25€.

Jeżeli więc nie chcecie dopłacać do bagażu – zmierzcie go dokładnie. Szczegóły dotyczące wymiarów bagażu opisaliśmy tutaj.

[bar group=”817″]


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!