Bagaż w WizzAir

Bagaż w WizzAir

Jeżeli często latacie tymi liniami lotniczymi zdajecie sobie zapewne sprawę z tego, że przez kilka ostatnich lat ta linia lotnicza kilkukrotnie zmieniała już zasady przewozu bagażu. Ostatnia zmiana nastąpiła w listopadzie 2018 roku. Postanowiliśmy podsumować jak wyglądają nowe zasady.

Bezpłatny bagaż podręczny – pracownicy WizzAir ostatnio bardzo przestrzegają jego maksymalnych wymiarów – 20 x 30 x 40 cm. Nie ma znaczenia czy będzie to mały plecak, laptop czy reklamówka – nie może on ważyć więcej niż 10 kg – sztuka jest sztuka i musi być jedna! Bagaż ten jest wliczony w cenę biletu i przysługuje każdemu!

Jeżeli macie wykupioną usługę Wizz Priority (koszt od 5 do 25€ za lot) lub bilet został kupiony w taryfie WIZZ Privilege Pass, WIZZ GO lub WIZZ Plus przysługuje Wam także drugi bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Jeżeli więc zdecydujecie się na zakup jednej z wymienionych przez nas usług na pokład samolotu wniesiecie więc dwa bagaże podręczne. Jeżeli tego nie zrobicie lub Wasz bagaż nie zmieści się w “miarkę” na lotnisku (będzie wystawać na przykład rączka czy kółka) a pracownik na lotnisku będzie bardzo skrupulatny będziecie musieli dopłacić.

Dopłata na lotnisku wynosi 25€ za dodatkowy mały bagaż podręczny i 60€ za duży bagaż podręczny!

W przypadku płatnego bagażu rejestrowanego (nadawanego do luku bagażowego) mamy do wyboru trzy możliwości: 10, 20 i 32 kg. W każdym wypadku maksymalny wymiar jednej sztuki bagażu to 149 x 119 x 171 cm. Co ciekawe podczas internetowej rezerwacji biletów nie można kupić ich miksu – nie możemy więc kupić jednego bagażu 32 kg i jednego 10 kg – system pozwala na zakup maksymalnie 1 szt. 10 kg, 2 szt. 20 kg i 3 szt. 32 kg. Jeśli więc chcecie kupić różne bagaże musicie to zrobić na lotnisku a to jest już dużo droższe.

Jak przeczytaliśmy na stronie przewoźnika bezpłatnie na pokład samolotu możecie zabrać także takie przedmioty jak parasol, płaszcz, telefon komórkowy, kule dla pasażerów z niepełnosprawnością ruchową i coś do czytania.  Do przysługującego bagażu nie liczą się także zakupy ze strefy wolnocłowej po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa.

Zasady bagażowe w Ryanair opisaliśmy w tekście tutaj >>>

Skomentuj