fbpx

Lecicie na święta do Polski? Sprawdźcie co dzieje się w krajach zmiany samolotu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Kolejne kraje wprowadzają lockdown – sprawdzajcie na bieżąco jakie ograniczenia występują w kraju, w którym macie przesiadkę!

Otrzymujemy wiele sygnałów od osób, które pomimo trudności z zakupem biletów lotniczych i ich wysokich cen, decydują się na podróż w okresie świąteczno – noworocznym z Cypru do Polski. Zanim wsiądziecie do samolotu, sprawdźcie jakie ograniczenia obowiązują w kraju w którym macie przesiadkę, gdyż kolejne państwa ogłaszają nowe zasady podróżowania.

Wiele osób decyduje się na lot do Niemiec lub do krajów bałtyckich i dalszą podróż samochodem lub autobusem. Musicie wziąć pod uwagę, że w ostatnich dniach zarówno Niemcy jak i Litwa praktycznie zamkną granice w okresie świątecznym. Sprawdźcie więc na stronach polskich placówek dyplomatycznych w tych krajach jakie wymagania podejmowane są w stosunku do podróżnych z Cypru i z Polski.

Pamiętajcie także, że od 1. stycznia 2021 roku Wielka Brytania nie będzie już członkiem Unii Europejskiej. Jeżeli więc planujecie powrót na Cypr przez ten kraj po Nowym Roku zapoznajcie się z zasadami podróżowania obywateli unijnych przez ten kraj. Pamiętajcie, że często przesiadka w Londynie wiąże się także ze zmianą lotniska a to oznacza wejście na terytorium Zjednoczonego Królestwa.

Sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Kolejne kraje wprowadzają nowe ograniczenia lub z nich rezygnują.

Przypominamy także, że po powrocie z Polski na Cypr będzie Was obowiązywała 14. dniowa kwarantanna – pisaliśmy już o tym wcześniej – nasz tekst znajdziecie tutaj.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!