Kolejne zmiany w Varosha

Płatne leżaki, WiFi, nowe hotele…

Można śmiało powiedzieć, że Varosha zmienia się na naszych oczach.

Podczas wizyty na plaży w mieście duchów należy przygotować się na to, że to co wcześniej było darmowe teraz jest płatne. Mowa o leżakach czy parasolach – w ubiegłym roku wszystko było za darmo, teraz trzeba płacić.

Co jeszcze zmieniło się przez rok?

W barach przy plaży można już kupić jedzenie. Nie są to oczywiście jakieś wykwintne dania, ale można coś zjeść. Co ważne, to się nie zmieniło, za wszystko można jedynie płacić kartą – gotówka nie jest akceptowana.

W pobliżu barów działa także bezpłatne WiFi – można więc na bieżąco korzystać z internetu.

Biznesmen z północy, który stał się problemem jakieś dwa miesiące temu, opowiada o czterech kolejnych kupionych hotelach, a także apartamentach i dużej powierzchni ziemi. 

Według Yeni Bakış, biznesmen informuje, że kupił 4 hotele, 86 apartamentów i 20 akrów ziemi w zamkniętej Famaguście. Zapowiedział, że otworzy hotele w 2025 roku i co ciekawe już teraz przyjmuje rezerwacje miejsc.

W rozmowie z gazetą biznesmen stwierdził, że Varosi wkrótce przeżyje swoje dawne czasy i powiedział, że 29 innych właścicieli hoteli złożyło mu propozycje kupna ich hoteli i że ocenia te propozycje. Powołując się na wypowiedź tzw. ministra transportu Erhana Arikli, że Varosha może przestać być miastem wojskowym decyzją „rady ministrów”, biznesmen powiedział, że w ten sposób kupione przez niego hotele mogą zostać oddane do użytku.

Jednym słowem, dzieje się…

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading