fbpx

Kierowca Intercity: torebki i plecaki do kontroli

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Pasażerowie byli w szoku – nie mieli jednak wyjścia i otwierali plecaki i torebki

Napisał do nas jeden z czytelników – podczas jego podróży autobusem z Nikozji do Paralimni, kierowca żądał otwierania plecaków i torebek.

Na początkowym przystanku tj. Dionysios Solomos Square kierowca autobusu żądał od wsiadających pasażerów okazania zawartości torebek i plecaków. Pasażerowie, którzy nie chcieli tego zrobić byli przez kierowcę informowani, że mają opuścić autobus. Kierowca mówił w języku angielskim:” Ja tu jestem szefem. Jak nie pokażesz co masz w swojej torbie wysiadaj z autobusu!”

Pasażerowie, którzy chcieli jechać – nie mieli wyjścia i otwierali bagaże. Jak podkreśla nasz czytelnik, otwieranie bagaży stosowane było jedynie w stosunku do osób nie mówiących po grecku:

Co ciekawe, kierowca autobusu do osób mówiących po grecku nie stosował tych zasad – napisał czytelnikZachowanie kierowcy było bezprawne – potwierdził w rozmowie z nami przedstawiciel firmy. Jego zdaniem o tego typu incydentach należy bezzwłocznie informować firmę telefonicznie pod numerami 8000 77 89 lub +357 24 643493.


Będąc jeszcze w autobusie, nasz czytelnik, złożył skargę na kierowcę poprzez formularz kontaktowy firmy. Pomimo faktu, że mail został wysłany 28.09.2021 (jeszcze podczas jazdy autobusem) nikt na niego nie odpowiedział.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Intercity Buses. Fotios Kaoullas (General Manager) obiecał dokładne sprawdzenie przysłanych skarg i natychmiastową odpowiedź. Już po kilku godzinach, czytelnik dostał maila z przeprosinami od firmy.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Wypożycz samochód – bez kaucji i po polsku >>>

Co ciekawe, jak poinformował nas pasażer, kierowca autobusu postanowił skrócić trasę autobusu:

W miejscowości Protaras, kierowca wiedząc że przewozi wyłącznie turystów, skrócił sobie trasę i nie obsłużył kilku przystanków tj. Protara Vrisi Beach, Sunrise Beach, Fig Tree Bay. Pasażerowie udający się w te miejsca zmuszeni byli wysiąść na odległym przystanku “Protara – Kavo Gkreko – Profiti Ilia”.

Tego, przedstawiciel firmy, nie potrafił nam jednak wyjaśnić – Fotios Kaoullas w imieniu własnym oraz firmy przeprasza za zachowanie kierowcy.

Firma zapewnia, że wszyscy jej pracownicy przestrzegają surowych zasad panujących w firmie. Zdaniem jej przedstawiciela istnieją podstawy do ukarania prowadzącego autobus i z całą pewnością tak właśnie się stanie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!