fbpx

Kiedy otworzą się restauracje?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Czy rząd zezwoli na otwarcie kawiarni i restauracji skoro zezwala na przyjazd turystów?

Od 1 marca na Cypr będą mogli przylecieć turyści – o otwarciu cypryjskich lotnisk dla turystów pisaliśmy już w ubiegłym tygodniu (nasz tekst znajdziecie tutaj).

Problemem jest jednak fakt, że nawet jeżeli przybędą – nie będą mieli co robić. Będą musieli siedzieć w wynajętych domach lub mieszkaniach (hotele są zamknięte) i samodzielnie gotować sobie posiłki lub zamawiać je z dostawą do domu.


Zamknięte restauracje i kawiarnie i potencjalni turyści, którzy nie będą mieli gdzie zjeść – to największy paradoks łagodzenia obostrzeń.


Ministerstwo Zdrowia planuje także utrzymanie zezwoleń na wyjście z domu po wysłaniu sms’a – czy w tym wypadku turyści takowe zezwolenie także powinni posiadać?

Źródła zbliżone do Komisji Epidemiologicznej twierdzą, że specjaliści będą rekomendować stopniowe otwieranie działalności kawiarni i restauracji. Otwarcie kawiarni powinno nastąpić w ciągu pierwszych dni marca, natomiast restauracje zostaną prawdopodobnie otwarte od 15 marca 2021.

W przypadku jednak wprowadzenia rozróżnienia kawiarnia – restauracja specjaliści będą mieli problem. Bo jak ustalić czy kawiarnia serwująca gorące kanapki nie jest już restauracją a kawiarnią pozostaje jedynie z nazwy?


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!