Jak sprawdzić czy masz do zapłaty mandat?

Bez opłaconego mandatu możecie nie wyjechać do Polski

Takie przypadki zdarzały się już na Cyprze – niezapłacony mandat stał się przyczyną zatrzymania na lotnisku. Zdarza się czasami, że dostaliśmy mandat o którym nawet możemy nie wiedzieć – policjant zostawi go za wycieraczką i odejdzie.

Cypryjska policja postanowiła udostępnić specjalne narzędzie do sprawdzania czy na dany samochód lub osobę nałożono mandat, który nadal nie jest zapłacony.


Fakt niezapłacenia mandatu można w prosty sposób sprawdzić na stronie JCC.


Do sprawdzenia, czy na daną osobę lub samochód został nałożony mandat należy zajrzeć na stronę JCC – https://www.jccsmart.com/ do sekcji CYPRUS POLICE. Znajdziecie tam dwie opcje: Payment of Tickets (zapłać mandat) oraz Warrants Search (wyszukiwarka kar).

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Zatrzymany na lotnisku bo nie zapłacił za parkowanie >>>

Po kliknięciu w wyszukiwarkę, system poprosi Was o podanie daty urodzenia lub numeru rejestracyjnego pojazdu. Jeżeli chcecie sprawdzić czy macie niezapłaconą karę (np. za brak maseczki) podajcie swoją datę urodzenia – system poprosi Was o podanie numeru dokumentu tożsamości, w przypadku kary nałożonej na samochód wystarczy podać numer rejestracyjny pojazdu.

W przypadku potwierdzenia zaległości dłużnik jest informowany, że powinien udać się do najbliższej Komendy Policji w celu ustalenia szczegółów lub otrzymania wyjaśnień. Na komisariacie ustalicie także ewentualną płatność ratalną.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!