Gwałtownie rośnie przemyt papierosów z północy

W dwa tygodnie, policja ujawniła pięć przypadków przemytu wyrobów tytoniowych

Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 2800 euro za próbę przemytu papierosów i tytoniu z północy w silniku swojego samochodu. Wyroby tytoniowe zostały znalezione przez policję, gdy mężczyzna próbował przedostać się na południe na przejściu granicznym Astromeritis i zawierał 34 pudełka po 200 paczek papierosów, ponad dwa kilogramy tytoniu do papierosów zwijanych i 340 e-papierosów.

Mężczyzna został aresztowany i ukarany grzywną w wysokości 2800 euro, podczas gdy zarówno wyroby tytoniowe, jak i jego samochód zostały skonfiskowane.

Policja twierdzi, że był to jeden z pięciu przypadków konfiskaty wyrobów tytoniowych od osób fizycznych w ciągu dwóch tygodni od 31 maja do 14 czerwca.

31 maja policja w Limassol przejęła ponad 70 kg tytoniu do fajki wodnej z szeregu kawiarni, barów i hoteli w dzielnicy, za który nie opłacono cła.

3 czerwca policja znalazła 4660 papierosów i 700 gramów tytoniu do papierosów zwijanych, które nie miały żadnych oznaczeń celnych w nieruchomości mieszkalnej w Nikozji. Właściciel nieruchomości został aresztowany i ukarany grzywną w wysokości 1800 euro.

Następnego dnia policja w Pafos znalazła 58 pudełek po 200 paczek papierosów, 54 paczki tytoniu do papierosów zwijanych i 1600 e-papierosów podczas rutynowego zatrzymania prywatnego samochodu. Ustalili, że produkty zostały przywiezione nielegalnie, ponieważ nie były opatrzone ostrzeżeniami zdrowotnymi zarówno w języku greckim, jak i tureckim, co jest normą dla wyrobów tytoniowych w Republice Cypryjskiej. Kierowca samochodu przyznał, że kupił produkty na północy i otrzymał mandat w wysokości 7500 euro.

10 czerwca policja w Limassol znalazła 15 pudełek po 200 paczek papierosów i 2800 e-papierosów podczas rutynowego zatrzymania prywatnego samochodu. Podobnie jak w poprzednim przypadku w Pafos, zauważyli brak dwujęzycznych ostrzeżeń zdrowotnych na opakowaniach, a kierowca samochodu przyznał się, że wszystkie produkty na północy kupił. W rezultacie został ukarany grzywną w wysokości 3000 euro, a jego samochód został skonfiskowany.

To są tylko te przypadki, które policja namierzyła i skonfiskowała…

A ile jest takich, w których przemyt się udał…

W końcu praktycznie bez problemu można je kupić w każdym mieście…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!