Gdzie ci ratownicy?

Pomimo tego, że sezon letni trwa w najlepsze to nadal brakuje ratowników na plażach

Na cypryjskich plażach nie ma wystarczającej liczby ratowników – ostrzegł we wtorek związek zawodowy Pasyek Peo.

Gdy sezon letni osiąga szczyt, a turyści z kraju i zagranicy przybywają na plaże wyspy, związek powiedział, że wielu z nich ma za mało personelu ratowników, a niektórzy nie mają w ogóle ratowników.

Związek dodał, że wieże ratowników pozostają zamknięte na łącznie 18 plażach na Cyprze, z których osiem znajduje się w dystrykcie Famagusta, siedem w dystrykcie Limassol i trzy w dystrykcie Larnaka.

Na wielu plażach jest tylko jeden ratownik, który jest odpowiedzialny za całą plażę. Naraża to życie zarówno plażowiczów, jak i ratowników na „bezpośrednie niebezpieczeństwo”.

Ponadto związek stwierdził, że „są plaże bez wieży ratunkowej, a także kilka wież, które są nieodpowiednie, niefunkcjonalne i nie zapewniają niezbędnej ochrony zdrowia ratowników”.

Za brak odpowiedniej kadry związek zwraca uwagę na warunki pracy, które powodują brak zainteresowania zawodem ratownika, co stwarza obecną sytuację niedoborów kadrowych.

Związek wezwał ministerstwo spraw wewnętrznych do podjęcia dyskusji w celu rozwiązania problemu, mówiąc, że „konieczność ponownego kompleksowego i dogłębnego omówienia wszystkich kwestii dotyczących sektora ratowników jest teraz koniecznością”.

Zdaniem PEO resort powinien „niezwłocznie podjąć wszelkie wymagane działania, aby wszystkie plaże, które obecnie nie są objęte niezbędną opieką ratowników, były w pełni i odpowiednio obsadzone”.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading