Uważajcie na plażach!

Tylko od początku tego roku na cypryjskich plażach utonęło pięć osób, a cztery kolejne zmarły wskutek problemów zdrowotnych podczas pobytu na plaży. W sumie w ciągu ostatnich trzech lat odnotowano w sumie 56 zgonów.

Dochodziło także do wielu wypadków, które nie zdarzyłyby się gdyby nie brak uwagi i zachowanie należytej ostrożności. Jako przykład szef cypryjskich ratowników wodnych Andreas Isichou podał mężczyznę zabitego przez łódź motorową – mężczyzna pływał poza wyznaczonym terenem oznaczonym jako droga dla łodzi a także osobę zmarłą podczas uprawiania sportów wodnych. Zdarzało się tez wiele interwencji ratowników w stosunku do osób mających problemy związane z chorobami serca, a także nie zachowujących szczególnej ostrożności po spożyciu alkoholu.

Jak wspomniał na swojej konferencji prasowej Andreas Isichou podana przez niego liczba zgonów jest prawdopodobnie bardzo zaniżona. Związane jest to, z tym, że część wypadków zdarzyło się poza godzinami pracy ratowników wodnych.

Przypominamy, że ogólnie na Cyprze jest zatrudnionych przez gminy 217. ratowników, a wraz z tymi zatrudnionymi przez hotele jest ich w sumie ponad 300 – jest to kolejny rekord. W poprzednich latach buło zatrudnionych maksymalnie 150. osób.

Teraz spokojnie możecie iść na plażę. A wybór jest olbrzymi. Zobaczcie, te najpiękniejsze na Cyprze tutaj >>>


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!