fbpx

Europejczycy nie chcą zmieniać czasu dwa razy w roku!

Według nieoficjalnych informacji z Komisji Europejskiej zdecydowana większość ankietowanych osób chce likwidacji sezonowej zmiany czasu. Nasi czytelnicy także są zdecydowanie przeciw: za zmianą czasu głosowało 2% a przeciwko niej aż 98% biorących udział w naszej ankiecie.

Wynik unijnego głosowania zaskoczył wszystkich. Według danych ujawnionych przez niemiecką gazetę “Westfalenpost”, aż 80 proc. osób wypowiedziało się za zniesieniem podziału czasu na letni i zimowy. Oficjalne wyniki konsultacji mają trafić do Brukseli, gdzie zapozna się z nimi Parlament Europejski i zadecyduje, co zrobić w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Na pytanie UE odpowiadali jej mieszkańcy >>>

Przypomnijmy, że Publiczne konsultacje w tej sprawie, które trwały od 4 lipca i zakończyły się w połowie sierpnia przyniosły rekordowy odzew. Oddano ponad 4,5 mln głosów, czyli najwięcej w historii Unii Europejskiej, podaje dw.com.

Póki co podział na czas zimowy i letni jest nadal aktualny. Już 27 października ponownie cofniemy zegarki o godzinę do tyłu. Ewentualna zmiana tego stanu rzeczy leży w gestii polityków, a jak sami wiecie oni są nieprzewidywalni…
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: