Dworzec jest – autobusów nie ma…

Pafos chwali się nowym dworcem, ale jest problem z nowymi liniami autobusowymi…

Burmistrz Pafos opublikował w mediach społecznościowych zdjęcia nowego dworca autobusowego chwaląc się jednocześnie, że miasto ma jako pierwsze nowoczesny dworzec na Cyprze.


Z kolei szef regionalnej rady turystycznej Pafos (Etap) Kyriacos Drousiotis powiedział, że zwiększona liczba lotów do Pafos i większe zapotrzebowanie ze strony mieszkańców oznaczają, że potrzeba więcej autobusów i linii autobusowych w mieście.

Drousiotis zwrócił uwagę, że obecnie działają tylko cztery trasy łączące lotnisko w Pafos i Polis Chrysochous. Etap od lat wzywa do dodania kolejnych tras, wzywając państwo i jego urzędników do znalezienia rozwiązań.

Jego zdaniem mieszkańcy potrzebują również lepszej łączności za pośrednictwem transportu publicznego, argumentując, że autobusy mogą kursować od 10 rano i wracać o 16:00, aby umożliwić więcej jednodniowych wycieczek do wiosek. Jako przykład bardzo złych rozwiązań komunikacyjnych podał Coral Bay – stwierdzając, że w niektórych przypadkach pasażerowie muszą wsiąść do dwóch autobusów i kupić dwa bilety.

Skrytykował także brak odpowiednich wiat przystankowych, których jego zdaniem nie ma lub są niewystarczające, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie temperatury na Cyprze i jego zdaniem odpowiednie wiaty muszą zostać natychmiast zainstalowane w Pafos.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading