Drogo, coraz drożej…

Znaczące podwyżki cen prądu – to widać na rachunkach, które właśnie do nas docierają…

Nasi czytelnicy coraz częściej zastanawiają się w jaki sposób, z czego, zapłacą rachunki za prąd. Kwota widoczna na ostatnim dokumencie, nawet najbardziej odpornych potrafi zwalić z nóg.


Kwoty na rachunkach są wyższe nawet od tych za sezon zimowy, pomimo tego, że w ostatnim okresie czasu nie trzeba było używać ogrzewania…


Kolejne rachunki biją rekordy, każdy następny jest wyraźnie wyższy od poprzedniego pomimo mniejszego zużycia – nie trzeba było używać ogrzewania, wodę nagrzewało słońce… A mimo to, trzeba płacić więcej.

I co ciekawe, Cypr odnotował trzeci najwyższy wzrost krajowych rachunków za energię elektryczną – już w drugiej połowie 2021 r. ceny wzrosły o 36 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Jak będą wyglądały statystyki teraz – lepiej nie pytać.

Na początku kwietnia cypryjski Urząd ds. Energii Elektrycznej (EAC) ostrzegał, że spodziewane rachunki za prąd dla gospodarstw domowych będą o 16 procent wyższe niż poprzednie rachunki, sugerując, że przyczyną była podwyżka taryfy paliwowej z powodu rosnących światowych cen ropy naftowej. 

W ciągu ostatniego roku ceny energii elektrycznej wzrosły o około 40 procent – ​​jest to kombinacja droższych cen paliw i droższych uprawnień do emisji.

Nie pozostaje nam nic innego niż płakać i płacić…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!