Dostała informacje, że zostało jej 6 miesięcy życia

Jakbyście zareagowali, gdyby szpital poinformował Was, że macie raka i zostało Wam kilka miesięcy życia?

Minister zdrowia Popi Kanari zarządziła natychmiastowe dochodzenie po tym, jak pacjent złożył skargę o błędnie zdiagnozowano u niego raka z przerzutami i informację że zostało mu sześć miesięcy życia.

Według Philenews, medyczna pomyłka spowodowała, że ​​​​kobieta otrzymała wyniki biopsji należące do innego pacjenta.

40. letnia kobieta została poinformowana, że ​​ma raka z przerzutami i zostało jej sześć miesięcy życia. W skardze wniesionej przez jej prawnika, Theodoulosa Papavasiliou, wyjaśniono, że kobiecie powiedziano, że potrzebuje chemioterapii i zarezerwowano dla niej wizytę.

Do chemioterapii jednak nie doszło – tuż przed wizytą otrzymała wyniki biopsji, które ujawniły, że kobieta jednak nie ma raka.

Szokujący przypadek został opisany w liście skarżącej, wysłanym za pośrednictwem jej prawnika do kierownictwa szpitala ogólnego w Nikozji i centrum onkologicznego Banku Cypru (BoC). W liście wysłanym w środę wzywa się władze do zbadania okoliczności, w jakich doszło do incydentu.

Papavasiliou powiedział, że powstrzymają się od dalszych oświadczeń, z szacunku dla pracy, jaką wykonują centrum onkologii i szpital.

Centrum próbowało wyjaśnić sprawę we własnym ogłoszeniu, mówiąc, że pacjent nie otrzymał chemioterapii – jak początkowo informowano.

Męka kobiety rozpoczęła się w lutym, kiedy jej lekarz skierował ją do centrum onkologicznego BoC w celu pobrania próbki do biopsji, która została wysłana do szpitala ogólnego w Nikozji w celu przetestowania.

Dwadzieścia dni później u kobiety zdiagnozowano raka z przerzutami i została umówiona na chemioterapię.

Incydent wskazujący na złe zarządzanie medyczne spowodował ogromną udrękę dla kobiety, jak również dla jej rodziny – wszyscy wymagali wsparcia ze strony służby zdrowia psychicznego przez ostatnie cztery miesiące – napisał prawnik w skardze

Nie wiadomo w chwili obecnej czy błąd popełniono w centrum onkologii, czy też w generale w Nikozji.

Postawiono również pytanie bez odpowiedzi dotyczące tożsamości pacjentki, której podano wynik kobiety oraz czy została ona poinformowana i czy jest poddawana odpowiedniemu leczeniu.

Tymczasem centrum onkologii poinformowało, że po zapoznaniu się z listem pacjenta natychmiast przeprowadziło dochodzenie w celu weryfikacji danych.

Naszym głównym celem, od początku działalności Centrum 25 lat temu, było i jest zapewnienie naszym pacjentom opieki na wysokim poziomie, co jest realizowane. Jak tylko dochodzenie wewnętrzne zostanie zakończone, wszyscy bezpośrednio zaangażowani zostaną poinformowani – poinformowało centrum.

Wyjaśniło się jedno, że kobieta jest zdrowa. Nie wiadomo jednak co z drugą pacjentką, która prawdopodobnie nieświadomie żyje z ciężką chorobą wymagającą natychmiastowego leczenia.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading