fbpx

Domy modułowe dostarczone

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

16 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste przekazanie 80 domów modułowych dla potrzeb nowobudowanego ośrodka recepcyjnego dla uchodźców w Limnes w dystrykcie Larnaka.

O fakcie wysłanie domów z Polski pisaliśmy tydzień temu (tutaj) – domy już na Cypr dotarły i zostały uroczyście przekazane przez ambasador RP Irenę Lichnerowicz-Augustyn. W uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych Republiki Cypryjskiej Nicos Nouris oraz członkowie cypryjskiej Gwardii Cywilnej.


Polska pomoc stanowi odpowiedź na apel cypryjskich władz, które z uwagi na trwający od ponad 3 lat wzrost presji migracyjnej potrzebują pilnej pomocy w zakresie rozbudowy tymczasowej infrastruktury mieszkaniowej dla nowoprzybyłych uchodźców.

W swoim wystąpieniu ambasador I. Lichnerowicz-Augustyn podkreśliła, że polska darowizna wynika przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby okazania solidarności naszemu sprawdzonemu partnerowi w Unii Europejskiej, jakim jest Republika Cypryjska. Jest także namacalnym polskim wkładem w budowanie skutecznej, humanitarnej i bezpiecznej europejskiej polityki migracyjnej. Zwróciła również uwagę na obchodzoną w bieżącym roku 60-tą rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Cyprem.

W odpowiedzi minister Nicos Nouris podziękował rządowi RP oraz polskiej ambasadzie w Nikozji za pomoc w obliczu trwającego od kilku lat kryzysu migracyjnego i bardzo trudnych warunków w cypryjskich ośrodkach recepcyjnych.


źródło: gov.pl. Twitter


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:

Apostille do dokumentów polskich

Apostil (apostille) (z franc. apostille) – poświadczenie dokumentu sporządzonego w jednym państwie (np. aktu notarialnego, tłumaczenia przysięgłego lub odpisu aktu stanu cywilnego) umożliwiające legalne użycie go w innym państwie. Poświadczenie to wydawane jest przez właściwy

Czytaj Dalej
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!