fbpx

Domy modułowe dostarczone

16 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste przekazanie 80 domów modułowych dla potrzeb nowobudowanego ośrodka recepcyjnego dla uchodźców w Limnes w dystrykcie Larnaka.

O fakcie wysłanie domów z Polski pisaliśmy tydzień temu (tutaj) – domy już na Cypr dotarły i zostały uroczyście przekazane przez ambasador RP Irenę Lichnerowicz-Augustyn. W uroczystości wziął udział minister spraw wewnętrznych Republiki Cypryjskiej Nicos Nouris oraz członkowie cypryjskiej Gwardii Cywilnej.


Polska pomoc stanowi odpowiedź na apel cypryjskich władz, które z uwagi na trwający od ponad 3 lat wzrost presji migracyjnej potrzebują pilnej pomocy w zakresie rozbudowy tymczasowej infrastruktury mieszkaniowej dla nowoprzybyłych uchodźców.

W swoim wystąpieniu ambasador I. Lichnerowicz-Augustyn podkreśliła, że polska darowizna wynika przede wszystkim z wewnętrznej potrzeby okazania solidarności naszemu sprawdzonemu partnerowi w Unii Europejskiej, jakim jest Republika Cypryjska. Jest także namacalnym polskim wkładem w budowanie skutecznej, humanitarnej i bezpiecznej europejskiej polityki migracyjnej. Zwróciła również uwagę na obchodzoną w bieżącym roku 60-tą rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Cyprem.

W odpowiedzi minister Nicos Nouris podziękował rządowi RP oraz polskiej ambasadzie w Nikozji za pomoc w obliczu trwającego od kilku lat kryzysu migracyjnego i bardzo trudnych warunków w cypryjskich ośrodkach recepcyjnych.


źródło: gov.pl. Twitter


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!