fbpx

Polska przekazuje Cyprowi 80 domów modułowych

Na prośbę cypryjskiego rządu, Polska przekaże 80 domów modułowych

Cypr mierzy się z olbrzymią ilością uchodźców dla których brakuje miejsc w tymczasowych obozach. Władze Cypru zwróciły się do krajów Unii Europejskiej o pomoc. Polska pomoc dla Cypru to odpowiedź na prośbę Ministra Spraw Wewnętrznych Cypru Nicosa Nourisa. Cypr potrzebuje wsparcia w zakresie rozbudowy tymczasowej infrastruktury mieszkaniowej dla nowoprzybyłych uchodźców. Dzięki dotacji Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz inicjatywie Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) na Cypr trafi 80 domów modułowych.

Polska i Cypr to państwa sobie przyjazne. To wypróbowani partnerzy nie tylko w wymiarze dwustronnym, ale także w ramach Unii Europejskiej, do której przystąpiliśmy w tym samym dniu. W trudnych chwilach przyjaciele muszą się wspierać – podkreślił Szymon Szynkowski vel Sęk, sekretarz stanu w MSZ.


Domy o wartości blisko 700 tys. zł,  docelowo trafią do nowobudowanego ośrodka dla uchodźców w miejscowości Limnes w dystrykcie Larnaka. Zapewnią one schronienie 240 osobom i zabezpieczą podstawowe potrzeby uchodźców związane z bezpieczeństwem, zachowaniem prywatności, a także higieny.


Dodatkowo jak zauważył wiceminister Szynkowski vel Sęk taka pomoc to także uczczenie przypadającej w tym roku 60 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Cyprem. Wyraził również nadzieję, iż dar z Polski przyczyni się do kolejnych 60 lat przyjaznej i owocnej współpracy.

źródło: MSZ, serwis gov.pl


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!