fbpx

Dodatkowe pieniądze na solary

Gabinet zatwierdził 350 000 euro na dofinansowanie instalacji lub wymiany słonecznych podgrzewaczy wody w związku ze wzrostem popytu na tańszą, zieloną energię.


Pierwsze pieniądze rozeszły się w ciągu zaledwie dwóch miesięcy – coraz więcej osób chce wymienić lub zamontować solary na dachach.

Ministerstwo podało, że dzięki dodatkowym środkom program może teraz objąć dodatkowo 500 gospodarstw domowych, co daje w sumie 1800 nowych instalacji na dachach.

Dofinansowanie będzie można uzyskać jedynie na montaż nowego zintegrowanego systemu ogrzewania słonecznego (cylindrów i paneli słonecznych), które będą instalowane przez certyfikowanych techników. Dofinansowanie wyniesie maksymalnie 450€ na dom lub 900€ gdy dom położony jest w obszarach górskich.

Aby otrzymać dofinansowanie, muszą być spełnione poniższe warunki:

  • Panele słoneczne posiadają certyfikat Solar Keymark
  • Zasobnik ciepłej wody posiada klasę energetyczną B lub wyższą, jeśli ma pojemność do 200 litrów lub klasę energetyczną C lub wyższą, jeśli pojemność jest większa niż 200 litrów.

Kwalifikują się wyłącznie instalacje solarne wykonywane przez certyfikowanych instalatorów wpisanych do Rejestru Małych Instalatorów Instalatorów OZE – Kategoria D: Instalatorzy Instalatorów Solarnych.

Dotacja jest przyznawana tylko na sprzęt, który został zakupiony i zainstalowany po dacie ogłoszenia planu. Pozostanie otwarte do 1 października 2022 r. lub do ostatecznego złożenia 1800 wniosków.

Wszystkie informacje o planie, w tym przewodnik i proces aplikacyjny, można znaleźć na stronie Funduszu OZE i BIZ: https://www.resecfund.org.cy/


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!